SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kazanma arzusu

21 Aralık 2014

İLK yarı itibari ile deplasman takımının taktik olarak parladığı en iyi maçlardan bir tanesiydi. Rıza Çalımbay yönetimindeki Mersin, Galatasaray'ın zaaflarını çok iyi çalışmış. Güven ve Nakoulma'nın muhteşem kanat akınları G.Saray kanatlarını kilitledi. Kanatlardan ileri çıkıp pozisyon bulamayan ev sahibi, ortadan aldığı toplarla da istediğini yapamadı. Bununla birlikte Galatasaray'ın bir başka büyük zaafı olan rakip sahada kaptırılan toplarda, Mersin o kadar hızlı atağa çıkıp rakip sahada çoğaldı ki karşılığında hem goller hem de ciddi pozisyonlar buldu. İlk yarı gerçekten mücadelesi ile keyifli bir 45 dakika oldu. Bu keyfi daha çok Mersin'in etkili futboluna bağlasam da, daha önceki maçlara nazaran yenilen gollerden sonra maça küsmeyen bir Galatasaray görmek de başka bir sebepti.

G.SARAY'IN galip geldiği son maçlara bakarsak ağırlıklı olarak neticeye ilk yarıdaki performansları ile gittiklerini görebiliriz. İlk yarıyı mağlup bir skorla kapatan Galatasaray'ın ikinci yarıda vereceği mücadele benim için büyük bir soru işaretiydi. Oldukça hızlı başladıkları ilk yarıda penaltı ile skoru eşitlemeyi başaran Cimbom ilk yarıya nazaran daha etkili bir oyun ortaya koydu. Bunda Hamza Hoca'nın müdahalesinin yanı sıra Mersin'in ilk yarıdaki etkinliğinin azalmasının da etkisi büyük. 70. dakikaan sonra Galatasaray'ın fizik eksikliğinden kaynaklı yorgunluk hemen göze batmaya başlıyor. Yine öyle oldu ancak takım istekle ve büyük bir gayretle mücadele etti.

ÖZELLİKLE ilk yarıda çok beğendiğim futbolculardan Güven'in performansı başta olmak üzere, Nakoulma ve diğer yabancılarla birlikte Mersin oldukça etkiliydi. Ama ne var ki Galatasaray bu zorlu sınavdan da başarı ile çıkmayı başardı. İyi çalışmış güçlü takımların Galatasaray'ı zorlayacağını biliyor ve bekliyordum. Görüntü o ki, bu zorlu maçtan Galatasaray, 3 puan almakla birlikte kazanma arzusunu da göstererek ayrıldı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek