SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaliteli FUTBOL

21 Aralık 2014

SONU nasıl biterse bitsin, zevkli, bol gollü bir 90 dakika izleyeceğimiz kesin gibiydi. İki taraf da hücum oynayacak, gol ve goller bulacaktı. Oyun neredeyse her iki kalede oynandı. İlk yarıda Bursa atak oynadı, Trabzonspor geride kaldı. Constant‘ın geriye yaslanarak oynaması Trabzonspor'u hücumda 1 eksik oynatıyor. Fatih Atik tercihi yerine Salih Dursun tercihi konuk ekibe atak üstünlüğü sağlayabilirdi. Yanal, Yusuf ile Mustafa'yı, Medjani ile Bosingwa'yı birbirine yaklaştırarak oynattı ancak bu kararı işe yaramadı. Stoperleri , beklerle öne çıkarması olumlu ancak ani Bursa atakları ya gol ya da net pozisyonla sonuçlandı.

İKİNCİ devre oyun Bursa ön alanında oynandı. Yanal, paslı oyundan, topu kanatlara açan oyuna geçti. Cardozo hamlesiyle de maçı alır giderim diye düşündü. Yatabere, çok erken oyundan düştü. Bu oyuncu hakkında hep müspet düşündüm ancak, iki yönlü bir santrafor değil. Yani hem kanattan, ortadan top taşıyan hem de on sekiz içinde vurup gol yapabilen biri değil. Duvar da değil. Yani ona atılan topları sağa sola servis edemiyor. Epeyce eksikleri var. Erken de yoruldu. Waris ise gideceğini bildiği için istatistiki olarak oyuna alındı sanırım. En iyi iki hoca

HER iki takım mücadele anlamında sahaya her şeylerini koydular. Trabzonspor kolay goller yedi, kolay goller attı. Bursaspor'un ofsayt gerekçesiyle sayılmayan bir golü, Trabzonspor'un ise aleyhine verilen 1 penaltı var. Öyle penaltı olmaz. Olmamalı. Hakemin tereddüt etmeden penaltıya gitmesi biraz da kaleci Fatih'in dengesiz çıkışı. Benim gördüğüm Fatih kaleci olma yolunda. Top tercihleri, çıkışları, kurtarışlarında sorun var ancak biraz zaman geçsin kalede daha sağlam duracağına inanıyorum.

BURSASPOR ilk devre, Trabzonspor ikinci devredeki oyunlarıyla futbol kalitesini artırdı. Oyunu önde oynamak isteyen iki ekibin mücadelesinden kalite sonucu çıkar Hem Ersun Yanal hem de Şenol Güneş, bu ligin en iyi iki teknik adamı olduğunu gösterdiler. Sezon sonunda bu iki takımın yeri üst üste olur. Arka arkaya sıralanırlar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek