SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ataman’dan transfer için flaş isim

Türkiye Basketbol Ligi'nde TOFAŞ'a 98-87 yenilen Galatasaray Liv Hospital'ın başantrenörü Ergin Ataman, yorgunluk nedeniyle yaptıkları hatalar sonucunda maçı kaybettiklerini söyledi.

Güncellenme: 19:31, 21/12/2014
Ataman’dan transfer için flaş isim

Türkiye Basketbol Ligi’nde TOFAŞ’a 98-87 yenilen Galatasaray Liv Hospital’ın başantrenörü Ergin Ataman, yorgunluk nedeniyle yaptıkları hatalar sonucunda maçı kaybettiklerini söyledi.

Ataman, Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, THY Avrupa Ligi’nde Olympiakos ile yaptıkları zorlu maçın yorgunluğunun kendilerini etkilediğini kaydetti. Maça istedikleri gibi başlayamadıklarını belirten sarı-kırmızılı takımın başantrenörü, mücadeleyi şöyle değerlendirdi:

“Doğal olarak iki gün önce oynadığımız Olympiakos maçının yorgunluğu bizi etkiledi. İstediğimiz tempoda başlayamadık. Ender oyuna girdikten sonra biraz tempoyu arttırdık. İkinci devrede aslında geri gelmesini bildik ama diğer taraftan maçın son bölümünde yorgunluk artık had safhaya çıktı. Tabii TOFAŞ’ın da hakkını vermek lazım. Dış atışlarda müthiş bir yüzdeyle oynadılar. Yüzde 50 ile mücadele ettiler. Maçın sonunda biz yorgunluk nedeniyle hata yaptık. Onlar ise her buldukları pozisyonu değerlendirmeyi başardılar. Ligde bu tip sonuçlar olabiliyor. Kazanmak için çıktık ama maalesef 7 kişiyle oynadığınız zaman, üst üste maçlarda ciddi problem yaşıyorsunuz. Bir maçı oynuyorsunuz ama ikinci maçta takımda ciddi bir düşüş oluyor.”

Kadrolarını iki oyuncuyla güçlendirmek istediklerini bildiren Ataman, “Transfer konusunda yönetim bizden isim bekliyor ama henüz aradığımız niteliklerde bir isim tespit edemedik. Jamont Gordon adaylarımızdan birisi ama onun da bir senedir oynamıyor olması bizi düşündürüyor. Önceliğimiz pota altına iyi bir uzun bulabilmek ama maalesef şu anda öyle serbest bir oyuncu yok. Dışarıdaki bazı takımlarla temaslarımız var. Herhalde bugün, yarın içlerinden bir uzun, bir kısayı tercih edeceğiz. Çünkü bu şekilde yürümez” diye konuştu. Sakatlığı bulunan Zoran Erceg’in durumuyla ilgili bilgi veren Ataman, “Erceg bir hafta içinde dönebilir. Pınar Karşıyaka maçında oynayıp oynamayacağını bilmiyoruz. Henüz ağrıları devam ediyor. Sakatlığı aşil tendonunda olduğu için riske etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı. THY Avrupa Ligi “Top 16” turunda, Sırbistan’ın Kızılyıldız takımıyla aynı grupta mücadele edecekleri anımsatılarak yöneltilen, taraftarlar arasındaki gerginlikle ilgili soruya Ataman, “Kulüp yönetimi gerekli temasları yapıyor. Benim bildiğim, yarın Avrupa Ligi yönetimi kendi içinde bir toplantı yaparak, iki takım arasında oynanacak maçlarla ilgili alınacak tedbirleri görüşecekmiş. Bunun ne boyutta olacağını bilemiyorum. Benim işim Kızılyıldız takımını yenecek formülleri bulmak” cevabını verdi.

TOFAŞ Başantrenörü Fatih Elbaş ise çok zor bir maçtan galip ayrıldıklarını dile getirerek, “Galatasaray Liv Hospital’ı THY Avrupa Ligi’nde Olympiakos’u yenip “Top 16″ turuna kalmasından dolayı kutluyoruz. Rakibimizin biraz motivasyon düşüklüğü, biraz da yorgunluğundan faydalanmak istedik. Ancak bu kadar agresif olacaklarını beklemiyorduk. Şut yüzdemizin yüksek olmasından dolayı oyunda kaldık ve maçı kazandık. Oyuncularım çok iyi mücadele ettiler ve kazanmayı hak ettiler” şeklinde konuştu.