SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı Nordin Amrabat’ın bonservisini almak için harekete geçen Malaga kulübü büyük bir şok yaşadı. Kulübün Sportif Direktörü Husillos geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, sarı-kırmızılı ekipten kiralık olarak aldıkları oyuncunun 3.5 milyon euroluk opsiyonunu kullanacaklarını, bunun için fonlardan kaynak yaratacaklarını söylemişti.

Ancak nakit sıkıntısı bulunan İspanyol ekibi bu yöntemde FIFA engeline takıldı. FIFA’dan konuyla ilgili dün yapılan açıklamada, oyuncu transferlerinde bu fonların kullanımına izin verilmeyeceği duyuruldu. Oyuncunun bonservisini ödeyecek yeterli maddi imkanı bulunmayan ve ümidini bu fonlara bağlayan Malagalı yöneticiler bu haberle şok oldu. Amrabat transferi zora girerken, oyuncunun Galatasaray’a kalma ihtimali doğdu.

Kararı Marakeş’te aldılar

Konuyla ilgili karar dün FIFA’nın Fas’ta gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında alındı. Marakeş’teki buluşmada artık futboldaki transferlerde, üçüncü kişilerin, şahısların ya da şirketlerin oyuncular üzerinde hak sahibi olamayacağına karar verildi.

Skorer