SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amansız takip

İLK yarıyı lider bitirmeyi hedefleyen Galatasaray, ligin flaş ekiplerinden Mersin karşısında adeta öldü öldü, dirildi. Hamza hoca, Prandelli'nin aksine ideal 11 ve sahadaki dizilim konusunda kimseyi şaşırtmıyor, galip takımı da bozmuyor. Ancak Telles'in erken sarı kart görmesi ve futbolcularının da geçen haftalardaki gibi hızlı oynayamaması tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

RAKİBİN beklenmedik şekilde cüretkar oynaması sarı-kırmızılı oyuncuları şaşırtmış, erke gelen golle de uykudan uyandırmıştı. Karşılaşmanın daha başında Güven ve Futacs Galatasaray kalesini yokladı. 9.dakikada Nakoulma Telles'i çizgide yatırdı, pasında Güven boş kaleye attı: 0-1. 17'de bu kez Telles ortaladı, Güven ters bir vuruşla bu kez kendi kalesine topu yolladı: 1-1. 23'te Servet'in eline çarpan top hakem Fırat Aydınus'tan vize alamadı. 2 dakika sonra ise Chedjou, ceza sahasının uzak köşesinde Futacs'ı düşürünce Aydınus tereddüt etmeden penaltı dedi. Atışı Mitrovic gole çevirdi: 1-2. 30'da bu kez Serkan Balcı'nın top eline çarptı, hakem yine devam ettirdi.

Hoca müdahale etti

İLK yarının sonlarına doğru Galatasaray'ın orta sahası iyice çökünce Hamza hoca Emre'nin yerine Hamit'i ikinci devrede oyuna sürdü. Nitekim bu değişiklik etkisini de gösterdi. 54'te Burak, Sabri'nin derinlemesine pası sonrasında kaleci Nihat tarafından düşürüldü. Hakem nihayet beyaz noktayı gösterdi! Kral, penaltıyı golle sonuçlandırdı: 2-2. 65'te Chedjou direğe takıldı, vuruşunda Servet'in koluna çarpan top, Fenerbahçe'ye bu hafta Erciyes deplasmanında verilen penaltıyı hatırlattı! 77'de topa elle dokunma modası Mitrovic uydu, hakem Aydınus da yine çalmadı. 79'da maçın yıldızı Sabri asisti yaptı, Umut Bulut golü attı: 3-2. Cimbom her şeye rağmen 3 puanı söke söke aldı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek