SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“TEB Sokak Tenisi” etkinliği Ankara’da yapıldı

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) desteğiyle Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından organize edilen "Sokak Tenisi" etkinliği Ankara'da yapıldı.

Güncellenme: 12:26, 20/12/2014
“TEB Sokak Tenisi” etkinliği Ankara’da yapıldı

Kentpark AVM’nin önünde düzenlenen “TEB Sokak Tenisi” etkinliğine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TTF eski başkanı ve Danıştay Üyesi Osman Tural, TTF Başkanvekili Cengiz Durmuş ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici katıldı.

Etkinliğe eşi ve çocuklarıyla gelen Bakan Şimşek, burada yaptığı açıklamada, TEB ve TTF’yi etkinlik için tebrik etiğini belirterek, “Çok önemli bir etkinlik. Özellikle tenis sporunu halka yaymak anlamında önemli bir adım. Umarım Ankara ile sınırlı kalmaz ve 81 ilde benzer etkinlikler yapılır” dedi.

Tenisin genelde “elit sporu” görüldüğünü ifade eden Şimşek, “Bence site ve mahallelerde rahatça oynanabilecek bir spor. Kolay halka yayılabilir. O kadar da elitlerin oynadığı bir spor değil” diye konuştu.

Kendisinin tenis oynamaya 3 yıl önce başladığını ifade eden Bakan Şimşek, “Çok faydalı buluyorum. Hem spor yapıyor, hem de stres atıyorsun. Zihnen ve bedenen iyi noktaya geliyorsun. Tekrar TEB’e ve federasyona teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Danıştay Üyesi ve TTF eski başkanı Tural ise “TEB Sokak Tenisi” etkinliğinin 81 ilde düzenlendiği bilgisini verdi.

Tenisi yaygınlaştırmak için bu etkinliğe destek veren TEB’e teşekkür eden Tural, “Başka sponsorlar da bekliyoruz” dedi.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebeci de banka olarak tenisin benimsedikleri ve sahiplendikleri bir spor olduğunu kaydederek, desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Şimşek, Tural ve Leblebici, etkinliğe katılan çocuklarla tenis oynadılar ve fotoğraf çektirdiler.