SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Penaltı mı?

20 Aralık 2014

MÜCADELENİN ilk yarısı her iki takımın dengeli bir oyun sergilemesi ile geride kaldı. İkinci yarıda ise Fenerbahçe baskılı oyunu ile maçı çevirip 3 puanı kazanmayı başardı. İkinci devre rakip kaleye neredeyse hiç gidemeyen bir Kayseri Erciyesspor vardı.

EĞER Fenerbahçe’nin forvet oyuncuları biraz daha becerikli olsaydı mücadele çok daha erken kopabilirdi. Ancak onların son vuruşlardaki tutuklulğu skoru son dakikalara kadar başa baş götürdü. Yalnız Fenerbahçe’de takım olma yönündeki eksiklik dikkatimi çekiyor.

BUNA biraz da kulübe ile futbolcular arasındaki kopukluk eklenince ortaya yavan bir performans çıkıyor. Bu sezonun büyük umutlarla transfer edilen oyuncusu Diego 66’da ısınmaya gönderiliyor, Emenike ise oyundan çıkarken direkt soyunma odasına gidiyor. Bunlar takım içeriisndeki huzursuzluğun en basit göstergesi.

ERCİYESSPOR’A bakıyorsun, son bölümlerde çok dağınık bir görüntü sergiledi. Savunmada yapılan hatalar, mücadeleyi kaybetmelerine zemin hazırladı. Karşılaşmada çok tartışılan hakem kararları vardı.

Hakeme tebrik

MAÇIN ilk devresinde Sow’a yapılan müdahalede sarı-lacivertliler penaltı bekledi. Bana göre de burada penaltı kararı ağır olurdu, ancak sen Meireles’in rakibi ile omuz omuza mücadelesinde faul çalıyorsan ve sarı kart gösteriyorsan, Sow’un pozisyonuna neden penaltı vermiyorsun diye sormazlar mı?

HAKEM maç içerisindeki kararlarında tutarlı olmadı. Mücadelenin son bölümlerinde verilen bir penaltı var ki bu uzun süre tartışalacak karar. Ama bana göre hakemin verdiği penaltı kararı %100 doğru.

EVET oyuncu dengesini kaybetmiş gidiyor, ancak alan genişleterek kolunu açıyor ve topa müdahale ediyor.

BURADA penaltıyı tabii çizgi hakemi Koray Gençerler veriyor. Bu başarılı katkısından dolayı Gençerler’i de tebrik etmek lazım. Diğer çizgi hakemlerine de örnek olması lazım.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek