SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay, THY Avrupa Ligi’nde son 16 takım arasında kaldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

Sarı Kırmızı Platform Derneği’nin Galatasaray’ın efsanevi futbolcu ve eski teknik direktörü Gheorghe Hagi için verdiği davete katılan Kınay, Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı’nın THY Avrupa Ligi’nde Top 16’ya kalmasını değerlendirdi.

Kınay, sarı-kırmızılı takımın yaşadığı maddi zorluklara değinerek, “Basketbol takımımız, son zamanlarda yaşadığı zorluklarla yenilgiler aldı. Takımda düzen bozulmuştu ama o düzen yeniden yerine geldi” diye konuştu.

Olympiakos galibiyetini “mucizevi” olarak nitelendiren Cem Kınay, “Mucizevi bir şekilde Avrupa’nın en iyi takımlarından Olympiakos’u yenerek, Top 16’ya kaldık. Son senelerde Galatasaray’ın basketbolda yakaladığı başarılı devam ettirme fırsatı yakaladık. Bunun için çok mutluyuz. Önümüzdeki haftalarda hem Avrupa’da hem de Türkiye Basketbol Ligi’nde başarılar kazanmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı.