SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de maç fazlasıyla zirvede yer alan Fenerbahçe, şimdiden gelecek sezonun planlarını yapmaya başladı. Artık cezası biten ve Avrupa’da mücadele edebilecek olan Sarı Lacivertliler ile alakalı İtalya’dan şaşırtıcı bir transfer iddiası geldi.

Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra bir süre boşta kalan ve sonra Serie A ekiplerinden Inter ile anlaşan Roberto Mancini, bir oyuncusunu Fenerbahçe’ye verebilir. FcInterNews adlı internet sitesinin haberine göre, Inter’den ayrılması gereken Ibrahime Mbaye için Fenerbahçe harekete geçti. mbaye

Sağ ayaklı olan ve her iki bekte forma giyebilen Mbaye için birkaç kulübün nabız yokladığı, Fenerbahçe’nin de bunlardan birisi olduğu iddia edildi. Ayrıca CalcioNews24 adlı internet sitesi de kendi kaynaklarına dayanarak yaptığı haberde Fenerbahçe’nin menajerler aracılığı ile Ibrahima Mbaye’nin durumu hakkında bilgi aldığını belirtti. Inter’in devre arasında sayıca yüksek transferler yapacağı için, kaynak yaratabilme adına Mbaye başta olmak üzere bazı oyuncuları göndermeyi kabul edeceği yazıldı.

Kadrosunda Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Hasan Ali Kaldırım gibi A Milli bekleri barından Fenerbahçe’nin yabancı sınırı göz önüne alındığında 20 yaşındaki Senegalli oyuncu için harekete geçip geçmeyeceği merak konusu oldu.Eurosport’un haberine göre, 19 Kasım 1994 Senegal doğumlu olan Mbaye, bu sezon 4’ü lig 3’ü Avrupa Ligi olmak üzere 7 maçta 368 dakika süre buldu.

Maraton

 

Yayınlanma Tarihi:10:30,