SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İmparator Ataman!

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, 7 kişiyle mücadele ederek devirdikleri Olympiakos maçı sonrasında gönüllerde kurduğu tahtı daha da sağlamlaştırdı.

Güncellenme: 09:25, 20/12/2014
İmparator Ataman!

Ödeme sıkıntısı yaşanıyor, birçok oyuncu takımdan ayrıldı. Her şeye rağmen G.Saray Liv Hospital, Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalmayı başardı. Bunda da en büyük pay sahibi hiç şüphesiz Ergin Ataman'dı. Bir gazetecinin Galatasaray'ın maddi sorunlar yaşadığını hatırlatarak, “Takımın başında kalacak mısınız?” sorusu üzerine Ataman, “Ben buradayım. Şartlar ne olursa olsun son güne kadar gerek Avrupa'da gerekse Türkiye ‘de mücadelemizi yapacağız” dedi.

’25 MİLYON TARAFTAR’

Deneyimli başantrenör, “Geçmişte Avrupa'da Olympiakos ve Panathinaikos takımları maddi sıkıntılar yaşadı. Türkiye'de diğer büyük kulüplerimiz de yaşadı. Galatasaray'ın büyüklüğü ve gücü ortada. Kulübümüz, buradan bir çıkış yolunu mutlaka bulacaktır. Arkamızda 25 milyon taraftarımızın desteği var. Yönetimimiz, finansal sorunlarla uğraşırken, sportif başarıyı da hedefliyor” yorumunu yaptı.

‘2 OYUNCUYA İHTİYAÇ VAR’

Ergin Ataman, Ataman, “Erceg sakatlığı atlatıp 1 hafta içinde takıma dönecek. İki gencimiz dışında sadece 8 oyuncumuz var. Top 16 başlamadan önümüzdeki 8-9 gün içinde mutlaka en az iki oyuncuya ihtiyacımız var. Bir uzun bir de kısa oyuncu almamız gerek. Bu çok büyük paralarla yıldız oyuncu peşinde koşacağımız anlamına gelmiyor ama Young gibi mücadeleci, takıma katkı verebilecek en az iki oyuncu yakalamamız lazım” şeklinde konuştu.