SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus öyle bir transfer teklifi verdi ki, Galatasaray 1 dakika bile düşünmeden ‘Hayır' yanıtını verdi… Sarı-kırmızılı yönetim, İtalyanların Alex Telles için yaptığı teklifi hiç üzerinde durmadan olumsuz yanıt verdi.

Juventus'un scoutları, tam 9 aydır Telles'i izliyordu. Mart ayıdan bu yana Brezilyalı sol bek için scoutların verdiği olumlu rapor sonrasında; teknik direktör Allegri'nin de Telles için ‘kanatlardan çok iyi orta kesebilen bir bek' olduğunu dile getirmesi üzerine Juventus resmi teklifini yaptı. Ancak İtalyanların transfer paketi, G.Saray'ın bu konuyu gündeme dahi almadan hayır demesine neden oldu.

Buna göre Juventus Telles'i 1.5 yılı kiralık olmak üzere satın alma opsiyonu ile kadrosuna katmak istedi. İtalyanlar, Mayıs 2016'ya kadar Telles'i kiralamak için G.Saray'a 500 bin Euro önerdi.

GALATASARAY KOMİK BULDU

Özellikle bu rakam komik bulunurken, Juve'nin Telles için 2016'daki bonservis bedeli teklifi ise 5.5 milyon Euro olduğu ortaya çıktı. Ocak 2014'de Telles'i 6 milyon 150 bin Euro bonservis bedeli karşılığında alan Galatasaray Yönetimi ise bu teklifi üzerinde durmadan reddetti.

Alex Telles'in Galatasaray için önemli bir futbolcu olduğunun da altını çizen yönetim, 4. yıldız yarışında sarı-kırmızılı takımın önemli bir futbolcusuna sunulan teklifi yetersiz olarak değerlendirip üzerinde düşünmedi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:11:52,