SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Akyel’den ‘Kovuldu’ iddasına yanıt

PTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor ile yolları ayrılan yardımcı antrenör Fatih Akyel, bazı basın yayın organlarında "Elazığspor'dan kovulduğu" yönünde yer alan haberlere tepki göstererek, "Bu ayrılık, iki tarafın rızası ve saygı çerçevesinde sonuçlandı" dedi.

Güncellenme: 13:31, 20/12/2014
Fatih Akyel’den ‘Kovuldu’ iddasına yanıt

Akyel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezon başında göreve başladığı Elazığspor’da güzel başarılara imza attıklarını belirterek, “Fakat zaman içerisinde oluşan fikir ayrılığı, kulüple yollarımızın ayrılmasıyla sonuçlandı. Bu ayrılık, iki tarafın rızası ve saygı çerçevesinde sonuçlandı. Elazığspor yönetiminin ayrılıkla ilgili olumlu açıklama yapmasına rağmen, bazı basın organlarında konuyla ilgili haddini aşan, karalamaya yönelik açıklamalar yer aldı” diye konuştu.

Kovulduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Akyel, “Bunun aksini iddia eden ve belge sahibi olan biri varsa çıkıp konuşabilir” dedi.

Elazığspor’un sezon başında “herkesin düşer” dediği bir takım olduğu halde üst sıralara yükseldiğini ifade eden Akyel, şunları söyledi:

“Başarı kendiliğinden ya da bir kişiyle olmaz. Başarı ekip halinde gelmiştir. Biz, Elazığspor’da bir ekip ruhu oluşturduk ve ‘düşer’ denilen bir takımı özveriyle play-off sıralamasına yükselttik. Elazığspor yönetimi, vermiş olduğumuz emeklere saygı duymaktadır. Aynı saygıyı spor kamuoyu ve basınından beklemek hakkımdır.”