SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TIR park edip mal indirecek!

19 Aralık 2014

HAFTALARDIR F.Bahçe'nin ortaya koyduğu kötü performansın tek nedeni büyük kopukluk ve dengeli futbolcuların sahaya sürülmemesi…

Son örneğini dün Kayseri Erciyes deplasmanında yaşadık… Takımın yarısı savunma, yarısı ise ofans ağırlıklı… Orta sahada oyunu her iki yönüyle oynayabilecek tek bir adam yok. Meireles: Defansif, Emre: Defansif, Mehmet Topal: Defansif… F.Bahçe'nin ileri hattı ise çok ayrı bir dünya… Emenike ve Sow, geriden top gelecek diye bekliyor… Ama arkalarında metrelerce boşluk var. Sanırsınız sahanın ortasına TIR park edip mal indirecek! Diego'yu sırf bu özelliği yüzünden transfer ettiler. O da kadroya girse 11'e giremiyor. İsmail Kartal, Alper Potuk gibi ateşleyici gücü olan bir futbolcuyu tam 68 dakika kenarda tuttu. Girdikten sonra ileri geri çalışmaya başladı.

Alper yabancı mı?

F.BAHÇE'NİN işte böyle hatları bağlayıcı özellikte futbolculara ihtiyacı var. Son anlarda gelen penaltı, F.Bahçe'yi Erciyes deplasmanında kurtardı. Bana göre hakem doğru karar verdi. Ancak her hafta böyle kurtulamazsınız. İsmail Kartal'ın bu soruna acilen çözüm bulması gerekiyor. Diego'yu taraftarlar hazırlayıp, sahaya sürmeyecek. Burada bütün sorumluluk onun omuzlarında.

ALPER Potuk iyi formuna rağmen neden yedek bırakılır? İşte bana bunu kimse açıklayamaz… Hayır adam Nijeryalı veya Hollandalı da değil… Yabancı kontenjanına da takılmaması lazım. Ama başka kontenjanlara takılıyor sanırım.

BALIKESİR deplasmanında son derece kötü oynayan F.Bahçe, Sivasspor önünde farka gitmişti. Bunun da sebebi Sivas'ın açık oyunu benimsemesiydi. Herkes onlar gibi değil. Kimse çıkıp, “Rakipler kapanıp, oyunu çirkinleştiriyor” demesin. Onlar kapıyı kilitliyorsa sen o kapıyı açmak zorundasın. Büyük takımsan rakiplerin elbette senden çekinip kontrollü oynayacak.

Sonuç olarak çok değerli bir 3 puan öyle veya böyle alındı. Ancak ilerleyen haftalar için tehlike çanları fena halde çalıyor. Bu sezon F.Bahçe taraftarları gönül rahatlığı içinde kaç maç izleyecek acaba?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek