SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakem kararıyla

19 Aralık 2014

Seyirci yok, futbol yok, evet 1-2 tane pozisyon var ama bu kupa maçlarının eleme oynanması daha iyi. Grup maçları işi sıkıcı hale getiriyor. Eleme sisteminde taraftarlar maça daha çok ilgi gösterir. O yüzden kupa maçlarının başından itibaren bu şekilde oynanması organizasyonu daha cazip hale getirebilir. O nedenle federasyon bu öneriyi önümüzdeki yıllar için acil olarak gündemine almalıdır.

MAÇA gelince; Beşiktaş oyunun başlangıcında 1-2 etkili pozisyon buldu. Ancak sonrasında Rizespor rakip kalede etkili oldu. Hatta bir tane çok önemli bir gol pozisyonunu kaçırdı. Eğer orada golü bulmuş olsa maç daha farklı noktalara gidebilirdi. Beşiktaş'ın 2 tane direkten dönen topu ve karşılaşmanın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu'nun kötü yönetimi maçın sonucunun böyle olmasında çok etkiliydi.

Verilen penaltı yanlış

HAKEM Uğurlu, maçın ilk yarısında öylesine hatalı bir penaltı kararı verdi ki, evlere şenlikti. O penaltı kararında bırakın Rizespor lehine penaltı vermeyi, aleyhine en direkt serbest vuruş verip, bir de kendini atan oyuncuya sarı kart verilmeliydi. Çünkü o pozisyonda Tolga'nın rakibine herhangi bir teması yok. Bilakis Rizeli futbolcu aldatmaya yönelik bir hareket yaptı.

HADİ hakem olarak sen böyle bir aldatmaya kanarak penaltı düdüğü çalıyorsun. İyi de maçın son dakikalarında siyah-beyazlıların lehine vermen gereken yüzde 100 penaltıyı neden vermiyorsun? Rize defansı Atınç'ı iterek çok açık bir faul yaptı. Bunun karşılığı da oyun kuralları kitabına göre dünyanın neresinde olursa olsun net bir penaltı. İşte hakem böylesine bariz hatalar yapınca karşılaşmanın da sonucunu belirlemiş oldu. Yeni MHK göreve başladı ama hatalar da peşi sıra devam ediyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek