SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Suker’den adaylık başvurusu

Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Şuker, gelecek yıl mart ayında yapılacak UEFA Kongresi'nde, UEFA İcra Kurulu üyeliğine aday olacak.

Güncellenme: 13:02, 18/12/2014
Suker’den adaylık başvurusu

Hırvatistan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün gerçekleştirdiği toplantıda, Şuker’in mart ayındaki kongrede aday olması kararına destek verdi.

Yeni UEFA İcra Kurulu üyelerinin belirleneceği kongre, 24 Mart 2015 tarihinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapılacak.

Hırvatistan tarihindeki “en başarılı futbolcu” olan 46 yaşındaki Şuker, milli takım formasıyla attığı 45 golle Hırvatistan’ın en golcü futbolcusu unvanını elinde bulunduruyor.

Şuker, ülkesi Hırvatistan’ın katıldığı ilk dünya kupası olan 1998 Dünya Kupası’nda üçüncü olmasında en büyük paya sahip futbolcuların da başında geliyordu. Şuker, Fransa’da düzenlenen turnuvada, 7 maçta 6 gol atarak gol kralı olmuş ve “Altın Ayakkabı Ödülü”ne layık görülmüştü.

Sevilla, Arsenal ve Real Madrid gibi takımlarda forma giyen Şuker, 2012 yılından itibaren Hırvatistan Futbol Federasyonu’nda başkanlık görevini yürütüyor.