SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ölen futbolcunun otopsi raporunda “şüphe”

Kafasına tribünlerden atılan taş sonrası hayatını kaybeden Albert Ebosse'nin, devre arasında şiddete maruz kaldığı için öldüğü iddia edildi.

Güncellenme: 16:23, 18/12/2014
Ölen futbolcunun otopsi raporunda “şüphe”

Cezayir’de geçen ağustos ayında oynanan karşılaşma sırasında kafasına tribünlerden atılan taş sonrası hayatını kaybeden Kamerunlu futbolcu Albert Ebosse’nin, aşırı şiddete maruz kaldığı için öldüğü iddia edildi.

İngiliz basınında yer alan haberlerde, ailesinin isteğiyle Kamerun’da yeniden otopsiye alınan Ebosse’nin test sonucu raporunda, ölümünden kısa bir süre önce ileri derecede fiziksel saldırıya uğradığı belirtildi.

Rapora göre, Ebosse’nin vücudunun üst kısmında boğuşmadan kaynaklı yaralar, kafasında kanama, kafatasında kesikler, boyun omurunda kırık ve omzunda yara izleri tespit edilirken, Kamerunlu futbolcunun oynadığı son karşılaşmanın devre arasında olası bir şiddete maruz kalması nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürüldü.

Otopsi raporunun, yeniden değerlendirilmesi için Cezayir ve Kamerunlu yetkililer ile Afrika Futbol Konfederasyonu’na (CAF) gönderildiği de belirtildi.

Cezayir Futbol Federasyonu, ülkenin 1. Futbol Ligi’nde Alger ile Kabylie takımları arasında ağustos ayında oynanan maç sırasında hayatını kaybeden Ebosse’nin, kafasına tribünlerden atılan taş sonucunda öldüğünü açıklamış, Kabylie kulübünün 2014-15 sezonunda evinde maç yapmasını ve deplasmandaki karşılaşmalara taraftarlarının alınmasını yasaklamıştı. CAF ise Kabylie’yi 2 yıl boyunca Afrika turnuvalarından men etmişti.