SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder ile ilgili transfer iddialarına gün geçtikçe yenisi ekleniyor.

Yaz döneminde Manchester United’ın istediği iddia edilen Sneijder için devre arasında Manchester City ve Southampton’ın devreye gireceği yazılmıştı. Dedikoduların yükselmesi üzerine Galatasaray’ın Florya’dan Sorumlu Yöneticisi Abdürrahim Albayrak, kendilerine Hollandalı yıldız ile ilgili teklif gelmediğini söylemişti. İngiliz medyasında yer alan Southampton’ın Hollandalı Menajeri Ronald Koeman’ın vatandaşını takımında görmek istediği şeklindeki haberler, kafaların karışmasına neden olmuştu.

Bugün basın toplantısı düzenleyen Koeman, kendisine sorulan Sneijder sorusuna net bir cevap verdi. Sneijder’in muhteşem bir futbolcu olduğunu söyleyen Hollandalı çalıştırıcı “Her teknik adam onu takımında görmek ister. Oyun bilgisi çok yüksek ve dünya çapında bir yıldız…” diyerek önce Hollandalı futbolcuyu övdü.

Daha sonra transfer dedikodularına değinen Koeman “Tabi ki de onu transfer etmek isterim. Kendisi ile ilgilendiğimiz doğru. Ancak maddi olarak Sneijder’i ve Galatasaray’ı ikna edemeyeceğimizi biliyorum. Bunu biliyorum çünkü aynı menajerle çalışıyoruz. Bu gerçek nedeniyle transferin gerçekleşeceğini düşünmüyorum” açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:16:36,