SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal o iki ismi istiyor!

Savunma hattında çok fazla yabancı olduğunu düşünen Yanal, yerli alternatiflerin çoğalması gerektiğini söyledi. Fırtına da Spartak Moskova’dan Serdar Taşçı ve Akhisarlı Uğur Demirok ile pazarlıklara başladı

Güncellenme: 09:47, 18/12/2014
Ersun Yanal o iki ismi istiyor!

Bordo-mavililer ocak ayında iki bomba birden patlatmaya hazırlanıyor. Operasyonu teknik direktör Ersun Yanal başlattı. Yönetimle görüşen Yanal, “Savunma hattında çok fazla yabancı futbolcumuz var. Bu da bazı kısıtlamalara sebep oluyor. Geride 3 yabancı kullanınca, orta saha ve forvet için sadece 2 yabancı hakkımız kalıyor. Yerli alternatiflerin çoğalması gerek” dedi.

İkisi de milli

Bunun üzerine harekete geçen Trabzonspor, Spartak Moskova'dan Serdar Taşçı ve Akhisar Belediye'den Uğur Demirok ile pazarlıklara başladı. Bu futbolculardan özelikle Serdar'ın Fırtına'ya çok sıcak baktığı belirtiliyor. Alman ekibi Stuttgart'ın altyapısında yetiştikten sonra A Takım'da 7 sezon forma giyen, Alman Milli Takımı'na kadar yükselip o formayı da 14 kez terleten Serdar, 2013 yazında 4 milyon Euro'ya Spartak Moskova'ya transfer olmuştu.

Rusya'da mutsuz

27 yaşındaki gurbetçi futbolcunun kariyerine, 1.5 sezonda 16 maça çıktığı Rusya Ligi yerine Türkiye'de devam etmek istediği söyleniyor. 26 yaşındaki Uğur'un da artık Akhisar'dan daha büyük ve iddialı bir ekipte top koşturmak istediği biliniyor. Uğur'un kontratı, 2017 yılında sona eriyor.

Yayınlanma Tarihi:09:12,