SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Duygun Yarsuvat’tan 3 Temmuz için yeni açıklama

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat ve yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenen panele katıldı. Yarsuvat, Aziz Yıldırım ve şike davası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 16:02, 18/12/2014
Duygun Yarsuvat’tan 3 Temmuz için yeni açıklama

Duygun Yarsuvat, “Ben başkandan önce ceza hukuçusuyum aynı zamanda savunam avukutlığı görevini yürütüyorum. Sadece söylediğim husus bunların ağır ceza mahkemesinde yargılanması yanlıştır asli cea mahkemesinde şike yapılmış yapılmamış bu beni ilgilendirmez. Böyle bir dava açılmış dediklerinde bunu söyledim” dedi.

Yarsuvat,“Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istedi. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe de bu parayı vermedi. Ondan sonra malum süreç başladı…. Henüz sonlanmayan bir süreç” sözleri içinse “İlk hapishaneden tahliye edildikten sonra seversiniz sevmezsiniz ama Ertuğrul Özkök bunula ilgili yazdı. Siz duymamış olabilirsiniz ben duydum. Ben sadece ve sadece yürütülen hukuki prosedürün yanlış olduğunu söyledim. Bunu ben derslerde bile söylüyorum. Burada da ders versem buradada söylerim. Çünkü hukukçu sıfatıma uygun bir açıklamadır” diye konuştu.

Yarsuvat son olarak, “Passolig’i ben olsam hemen kabul etmezdim. Önce düşünürdüm. Ben maça girerken Passolig sormuyorlar. Abdurrahim’i görüyorlar beni içeri alıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Yarsuvat: “Ben baskıya karşı şerbetliyim. Yönetimde bana karşı bir şey olmaz. 50 milyon dolar olayını konuşmuş olabiliriz. Aziz Yıldırım için Hanefi Avcı’nın kitabını okuyun. Yargılanan insan psikolojisi.”

Yayınlanma Tarihi:15:16,