SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çarşı yargılandı, Dünya ayağa kalktı

Farklı renklere gönül verenler, vicdan sahibi futbolseverler önceki günkü Çarşı davasında Beşiktaşlılar’ın yanındaydı. Ama ne Fikret Orman, ne de bir yönetici zor gününde taraftarının yanında olmadı. Futbolculara ise yasak konulması bardağı taşırdı.

Güncellenme: 09:48, 18/12/2014
Çarşı yargılandı, Dünya ayağa kalktı

Beşiktaş taraftarı eşi benzeri görüşmemiş bir şekilde darbecilikle suçlandı ve yargılama önceki gün resmen başladı. 2 Nisan 2015'e ertelenen davada karar gece yarısında açıklandı. Sabah saatlerinden itibaren Çağlayan Adliyesi'nde Beşiktaşlılar başta olmak üzere Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzon, Karşıyaka, Göztepe ve daha birçok farklı takım taraftarı Çarşı'ya destek vermek için toplandı, nöbet tuttu. Meşaleler yakıldı, tezahüratlar yapıldı. En başta destek vermesi gerekenler ise orada değildi.

Mazereti var…

Başkan Fikret Orman ile yöneticiler davayı ne izledi, ne de bu konuda bir açıklama yaptı. Orman'ın başkanlık yarışını kaybettiği Hasan Arat adliyede destek ziyaretinde bulunurken, eski futbolculardan Ali Eren Beşerler de taraftarın yanındaydı. Sessizlik dün de sürdü. Orman'ın transfer görüşmeleri için yurt dışında olduğu açıklansa da her hareketini borsaya bildirmek zorunda olan kulübün ilk kez böyle bir açıklama yapması akla ‘mazeret' ihtimalini getirdi.

Kaptan noktayı koydu: Konuşamıyoruz

İzin gününde arkadaşlarıyla instagram'dan fotoğrafını paylaşan kaptan Tolga Zengin, bir taraftarın, “Böyle bir zamanda biz tebessüm edemiyoruz…” şeklindeki sitemkar mesajına, “Kardeşler, siz ne hissediyorsanız biz de sizinle aynı hislere sahibiz. Tek fark sizin kadar rahat konuşamıyoruz. Bunu böyle bilin” yanıtını verdi. Kaptan Tolga, futbolculara Çarşı konusunda konuşma yasağı getirildiğini gözler önüne serdi.

 

Yayınlanma Tarihi:09:11,