SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos’tan anlamlı kampanya

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği (ATTDER) Sivas İl Başkanlığı, sağlıkta şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla, Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos'un da aralarında bulunduğu bazı isimlere anons yaptırarak kısa film hazırladı.

Güncellenme: 11:30, 18/12/2014
Carlos’tan anlamlı kampanya

Brezilyalı Teknik Direktör Carlos, hazırlanan video için Türkçe olarak “sağlıkta şiddete hayır” anonsu yaptı. Carlos’un yanı sıra Sivassporlu futbolcular Ziya Erdal, Berk Neziroğluları ve Musa Sinan Yılmazer, sanatçılar Ekin Akkaş ve “Çılgın Sedat” olarak tanınan Sedat Kapurtu ile İl Sağlık Müdürü Bahattin İlter, 112 Acil Servis Başhekimi Bilal Şahin ve çalışanlar, ATTDER İl Başkanı Özgür Korkmaz ve 112 Acil Servis görevlisi kıyafeti giydirilen çocuklar, video için sağlıkta şiddete “hayır” dedi.

Derneğin internet sitesinde yayınlanan 2 dakika 34 saniyelik videoyla, sağlıkta şiddete karşı farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyaca ünlü futbol adamı Roberto Carlos ile diğer isimlerin anons yaparak sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı ortak duruş sergilediklerini söyledi.

Şiddet gören sağlık çalışanlarının iş motivasyonunun düştüğüne dikkati çeken Korkmaz, “Son zamanlarda artan sağlıkta şiddet olaylarına dikkati çekmek istedik. 7 gün 24 saat her türlü fedakarlığı gösterip çalışan sağlıkçılarımıza karşı şiddet artmış durumda. Bu şiddet sadece fiziksel değil, sözel şiddet olarak da karşımıza çıkıyor” dedi.

Korkmaz, farkındalık oluşturmak için ATTDER Sivas İl Yönetimi olarak böyle bir video hazırlama gereği duyduklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Doktorumuz, hemşiremiz, ebemiz, acil tıp teknisyenimiz, paramediğimiz gittiği vakalarda zaman zaman şiddete maruz kalıyor. Biz de sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddete, hazırladığımız farkındalık projesiyle dikkati çekmek istedik. İnşallah bundan sonra bu tür olaylar yaşanmaz. Sağlıkçıların da verdiği hizmetin karşılığını güler yüzle, hoşgörüyle, saygıyla almalarını ümit ediyoruz.”

Özgür Korkmaz, desteklerinden dolayı Carlos ve diğer isimlere teşekkür etti.