SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray’la aynı gruba düştükleri zaman Twitter’den attığı mesajlarla sarı-kırmızılı futbolcuları hırslandırıp, takımının 9-1 yenilmesine yol açan FBM Balçova Yaşamspor kalecisi Engin Kaya, bu kez bir başka tweet’i yüzünden kendi başını derde soktu.

29 yaşındaki file bekçisi, kendisine ait, “enginkaya1” adlı Twitter hesabından paylaştığı, “Satılık köpek Trabzon satılık ihoo!! Şampiyon Fenerbahçe diye bağırın ulan!!” mesajında yer alan hakaretler nedeniyle tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Engin Kaya, mesajları taraftarı olduğu Fenerbahçe’nin geçen sezon kazandığı şampiyonluktan sonra paylaştığını söyleyerek, “Bu mesajlar aylar sonra ortaya çıkarıldı. Günah keçisi oldum. Hesabımı kapatacağım” dedi.

Engin’in daha önce de Galatasaray için, “O değil de yine mi 4. Darısı bizim başımıza Galatasaray. Bi de biz atalım… Nee 4 korkusu mu… İyi ki varsın 6alatasaray” şeklindeki mesajlar ortaya çıkmıştı. Galatasaraylı Felipe Melo, Twitter hesabından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’e hakaret ettiği gerekçesiyle 2 maç ceza almıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:17,