SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ziya Doğan’dan kilo çıkışı!

PTT 1. Lig ekiplerinden Orduspor'da teknik direktör Ziya Doğan, futbolcuların yağ ve kilo oranları inanılmaz boyutlarda olduğunu belirterek, "Bazı futbolcuların 5 ile 10 kilo arasında fazlalığı var. Bu da bizim işimizi hayli zorlaştırıyor" dedi.

Güncellenme: 13:56, 17/12/2014
Ziya Doğan’dan kilo çıkışı!

Doğan, kulübün Durugöl Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında Orduspor’da görünen tablonun iyi olmadığını anlatarak, birçok sorunla baş etmeye çalıştıklarını söyledi.

Oyuncuların verimlerinin üst seviyede olmadığını vurgulayan Doğan, bunda futbolcuların yaşadığı kilo probleminin de etkili olduğunu kaydetti.

Doğan, fiziksel olarak çok eksiklerinin bulunduğunu dile getirerek, “Bunların nedenleri arasında sakatlık ve idman yapmamak var. Bir kere futbolcuların yağ ve kilo oranları inanılmaz boyutlarda. Bazı futbolcuların 5 ile 10 kilo arasında fazlalığı var. Bu da bizim işimizi hayli zorlaştırıyor” diye konuştu.

Bu noktada futbolcuların kendilerine iyi bakması gerektiğine işaret eden Doğan, “Göreve geldiğimizden bu yana futbolcuları 19 kilo zayıflattım. Her geçen gün de zayıflamaya devam ediyorlar” ifadesini kullandı.

Doğan, gittiği her takımı en üst yerlere taşımış bir isim olduğunu anlatarak, “Benim olduğum yerde mücadele vardır, azım ve çalışma vardır. Bizim doğamızda asla teslim olmak yoktur. Biz bunları düşünürken bu şehrin de basınıyla birlikte harekete geçmesi lazım. Hep birlikte el ele verdiğimiz taktirde başaramayacağımız bir şey yoktur” dedi.

Futbolcularından Serdar Deniz’in kadro dışı bıraktığını ifade eden Doğan, bu oyuncunun U-21 takımıyla antrenmanlara çıktığını söyledi.

Ali Güzeldal’ın da kulübe ihtar çekerek serbest kaldığını vurgulayan Doğan, ilerleyen dönemde takıma fayda sağlamayan oyuncularla yolların ayrılacağını dile getirdi.