SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sınav

17 Aralık 2014

ZİRAAT Türkiye Kupası'nda Balçova Yaşamspor-Galatasaray maçı İzmir seyircisinin oluşturduğu keyifli atmosferde oynandı. İzmirliler maça yine ilgisiz kalmadı ve seyir zevkini çok daha yukarılara taşıdılar.

ASLINDA beklentilerimiz doğrultusunda gerçekleşen bir oyun oldu. Galatasaray şu ana dek çok fazla forma şansı bulamayan oyunculardan kurulu bir 11 ile çıktı sahaya. Hamza Hoca, Hamit ‘i sağ bekte önünde Tarık; göbekte Yekta ve Olcan ile başladığı oyun kurgusu ilk 15 dakikada pek verimli sonuçlar doğurmadı. Balçova, bu süreçte oldukça tempolu ve organize ataklarla Galatasaray defansını zorladı ki; çok şık bir gol de kaydetti. Golden sonra hocanın oyun düzenine ettiği müdahale ile Galatasaray çok daha efektif oyamaya başladı. Özellikle sol kanatta Yasin etkili bir performans sergiledi.

ZEMİNİN ağırlığının etkisine Balçova'da erken başlayan yorgunluk emareleri Galatasaray'ın etkisini daha da arttırdı.

BU maçın analiz noktası skor veya alınan puandan ziyade oyuncu performansları ve oynadıkları yerlerde ne kadar verimli olduklarıydı. Sanki takımda ilk defa görmüşüz izlenimi bırakan futbolcular izledim. Bunların başında Pandev geliyor. Geldiğinden beri verilen şansları kullanamayan ya da farklı bir bakış açısıyla takım için gerektiği gibi hazırlanamayan Pandev, golcülük yeteneklerini gösterebilme fırsatı buldu. Yine Yasin ve Olcan' da büyük hevesle ve enerjiyle oynadılar.

TABİİ ki şurası bir gerçek, iki takımın arasında çok belirgin farklar var. Kalite ve tecrübe farkını bir yana koyarsak, takımdan gönderilme durumunda aç bir futbolcu kadrosuna karşı sahaya çıkmış olmaları, zaten yorgun olan Balçova takımının fiziksel olarak ta bariz bir farkın ortaya çıkmasını sağladı.

BALÇOVA için Galatasaray karşısında oynayarak kendini göstermek, Galatasaray içinse öncelikle ligde forma şansı bulmak ve Hoca'ya kendini göstermek için büyük şanstır. Benim görüşüm özellikle Galatasaray'da bazı futbolcuların bu şansı çok iyi değerlendirdiği.

SONUÇTA keyifli, bol ve güzel gollerle dolu, centilmence bir maç izledik. Sınıfı kimlerin geçtiğini ise zaman ve devamlılık gösterecek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek