SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hırsızlar İngiliz boksörü yaraladı

İngiliz boksör Anthony Crolla'nın, komşusunun evine giren kişileri yakalamaya çalışırken, kafasına aldığı darbeyle yaralandı

Güncellenme: 23:27, 17/12/2014
Hırsızlar İngiliz boksörü yaraladı

İngiliz boksör Anthony Crolla, komşusunun evine hırsızlık için giren kişileri yakalamaya çalışırken, kafasına aldığı darbenin ardından yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

İngiliz emniyetinden yapılan açıklamada, komşusunun evine giren kişilerin Crolla’nın bahçesinden kaçmaya çalıştığı, Crolla’nın bu kişilere müdahale etmek istediği belirtildi. Yakalamak istediği kişilerin Crolla’nın kafasına beton parçasıyla vurarak yaraladığı ifade edildi.

Crolla’nın antrenörü Joe Gallagher, hastaneye kaldırılan boksörün kafatasında çatlak ve ayak kemiğinde iki kırık olduğunu belirterek, “Düşününce hayatta kalması büyük bir şans. Sağlık durumu stabil. Konuşmaya çalışıyor” dedi.

Kariyerinde çıktığı 35 karşılaşmanın, 29’unu kazanan ve 23 Ocak 2015’te Dünya Boks Birliği (WBA) hafif sıklet şampiyonu Kübalı Richar Abril ile unvan maçına çıkmaya hak kazanan Crolla’nın, yaşadığı talihsiz olay nedeniyle müsabakası da iptal edildi.

Gallagher, ayak bileğinden ameliyata alınacak Crolla’nın boks kariyerinin sonlanabileceğini, sağlık durumunun iyi gitmesi halinde unvan maçını başka bir tarihe almaya çalışacaklarını söyledi.

Yayınlanma Tarihi:23:26,