SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hıncal Uluç yine bombaladı!

Spor yazarı Hıncal Uluç, Gaziantepspor-Beşiktaş maçında rakibine dirsek atan Gökhan Töre ve Beşiktaş ile Konya'da oynamayı kabul etmeyen Galatasaray hakkında değerlendirmede bulundu.

Güncellenme: 11:22, 17/12/2014
Hıncal Uluç yine bombaladı!
İşte Hıncal Uluç’un o yazısı:

Beşiktaş’ın kendi yöneticisi bile “Dürüst olmamız lazım; ben olsam atardım” dedi. Gökhan Töre’nin aynen Fenerbahçeli Emre gibi psikolojik bir yardıma ihtiyacı var. Bu çocuk başına gelenleri tek başına sırtlayacak güçte değil. Gökhan Töre’nin neredeyse arka arkaya olay çıkartmadığı hafta yok! İyi bir topçu ama ‘Beni şutlayın’ diye bastırıyor! İyi bir doktora götürüp, profesyonel yardım almasını sağlamak lazım. Yoksa kaybediyoruz Gökhan Töre’yi…

Galatasaray şaşkın! Galatasaray’ı kimin yönettiği belli değil, her kafadan bir ses çıkıyor. Ben Galatasaray’da yetkili olsam; Konya’da oynamayı tercih ederim. Çünkü Galatasaray iyi futbol oynama yolunda hızlı adımlar atan bir takım… İyi futbol oynayan takım, kendisine güvenen takım; iyi saha ister, iyi hava şartları ister.

Olimpiyat Stadı futbol oynamanın yasaklanması gereken bir stadyum aslında… Biz “Olimpiyat’ta oynamak istiyoruz” diyen Ali Dürüst açıkça şunu söylüyor: ‘Biz Galatasaray olarak bu maçta beraberliğe razıyız. En berbat koşullarda oynansın ki maç, Beşiktaş bir şey yapamasın biz de aradan sıyrılırız!’ Bunun anlamı bu!.. Galatasaray, Konya’daki sahada nasıl top oynayacağını gösterdi. Olimpiyat’ta oynanması Beşiktaş’ın lehine…

Ben bunca yıldır futbol seyrediyorum, bunca yıldır futbol yorumculuğu yapıyorum; böyle bir şey görmedim. Abartılı olmasın ama öbür taraftaki yan hakem dahi ofsaydı görebilirdi! Arkadaki 6. hakem görebilirdi, durduğu yerden orta hakemin kendisi görebilirdi. O kadar açık ve net!.. Bir kişi de değil, dört kişi birden ofsayt!.. Ve de bir metre ofsayt!!! Piero’sunu çekmişler; 86 santim ofsayt çıkmış.

“Bu ofsaydı ben görmedim; veremiyorum” diyen bir hakem olamaz. Orada suç sadece yan hakemin değil; aynı zamanda orta hakemin… Re’sen düdük çalabilirdi. O maç Türkiye ligi için o kadar kritik ki… Birisi şampiyonluğa oynuyor, birisi de kümede kalmaya oynuyor. Maçın 3. dakikasında Sivas gibi bir takım böyle bir gol yerse ondan sonra iflah olur mu!..

İki tane penaltı vardı. Net… Öteden beri söylüyorum; bu inancımda değişiklik yok. Üç büyükler özellikle kendi sahalarında oynadığı zaman hakem de yanlarında yer alıyor. Fenerbahçe sahada 14 kişiydi. Resmen…

14 kişi olmasına gerek de yoktu. Bu gördüğüm en kötü Sivaslardan bir tanesiydi ama ne olursa olsun, sen 3. dakikada akıllara seza bir hakem tokadı yersen iyi olsan da bir şey yapamazsın. Fenerlilere kart çıkarılmıyor, Sivaslılara çıkarılıyor. Penaltılar verilmiyor. Yani tam bir hakemlik komedisi!!

Sabah