SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geç bile kaldın Sayın Alp!

17 Aralık 2014

ZEKERİYA Alp'in istifa açıklaması çok geç kalınmış bir karar. Bana göre Merkez Hakem Kurulu (MHK) başkanlığı süresince aldığı en doğru karar bu oldu. Zekeriya Alp'in istifası yetmez, bence tüm MHK üyeleri de ayrılmalıdır. Üstelik MHK'nin bu durumlara gelmesinde çok büyük hatası olan Yüksel Okçuoğlu'nun en önde gitmesi gerekir. Ayrıca bu MHK'nin tamamının ayrılmasının yanında hakem atama komisyonunun da bırakması lazım. Çünkü bugüne kadarki tüm hakem hatalarının vebali bu kurulun üzerindedir. Bunun yanı sıra uzun yıllardır hakemleri eğitmesi için Türkiye'de astronomik maaşla görev yapan Jaap Uilenberg'in de artık gitme zamanı gelmiştir. Yani MHK ve tüm kurulları eğitim de dahil olmak üzere baştan aşağı yenilenmelidir.

AYRICA Zekeriya Alp bugüne gelene kadar Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrarı, Halis Özkahya'nın raporuna rağmen ceza iptali yapılması gibi birçok kritik karara imza atarken istifasını açıklaması gerekirdi. Bu MHK dönemi Türk futbolunda hakemlik açısından en talihsiz dönem olarak anılacaktır.

YUSUF Namoğlu, hakem kökenli ve deneyimli bir isim. Ancak aynı Namoğlu, 2011'de görevden ayrıldığında, “Onlar almadı, ben bıraktım. Yıldırım Demirören'i iyi tanırım, o da beni iyi tanır. Benim ilkelerim şartlarım Yıldırım Demirören'e uymaz. Kısacası ben kimseye kendimi kullandırtmam” ifadesini kullanmıştı. Şimdi Demirören, böyle açıklama yapan bir kişi ile nasıl sağlıklı çalışacak? İnşallah Türk futbolunda yeni bir kaos çıkmaz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek