SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Chedjou şoku

Kamerun Milli Takımı hocası Finke, uzun süredir milli takıma çağırmadığı Galatasaraylı Chedjou'yu Afrika Uluslar Kupası kadrosuna almaya karar verdi.

Güncellenme: 14:21, 17/12/2014
Galatasaray’da Chedjou şoku

Galatasaray'ın en formda isimlerinden bir tanesi olan Aurelien Chedjou, en az iki hafta takımdan ayrı kalacak. 29 yaşındaki savunmacının Afrika Uluslar Kupası'nda yer alacağı bildirildi.

Dünya Kupası'ndaki başarısızlığın ardından kadroda revizyona giden, Galatasaraylı Chedjou ve Dany, Fenerbahçeli Webo ve hatta Samuel Eto'o'yu kesen Kamerun Milli Takımı Teknik Direktörü Volker Finke'nin dev turnuva için oluşturacağı kadroyu şekillendirdiği belirtildi.

Kamerun basınında yer alan ve federasyon kaynaklarına dayandırılan habere göre Finke, savunma hattına takviye yapmaya karar verdi. Sevilla forması giyen Kamerunlu Stephane Mbia'nın, turnuvanın ilk maçında Mali'ye karşı cezası gereği oynayamayacak olmasından dolayı, deneyimli çalıştırıcının Aurelien Chedjou'yu kadroya almaya karar verdi.

Chedjou ile birlikte Alex Song gibi isimlerle de defansın güçlendirilmesinin düşünüldüğü ifade edildi. Afrika Uluslar Kupası'na gitmesi durumunda Chedjou, ülkesinin finale kadar çıkması durumunda ligdeki Eskişehir, Bursa ve Rizespor maçlarını kaçıracak.

Milliyet