SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bizim için büyük bir bilinmezlikti”

Bayburt seyahatini 'bilinmeze yolculuk' olarak tanımlayan Fenerbahçeli Kadlec, Türkiye'de bir ilki yörenin dağlarında yaşadığını itiraf etti.

Güncellenme: 18:37, 17/12/2014
“Bizim için büyük bir bilinmezlikti”

Fenerbahçe’nin Çek futbolcusu Michal Kadlec, Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Bayburt karşılaşmasının ardından izlenimlerini aktardı. Bayburt Grup Özel İdare ile deplasmanda yapılan mücadelede ilk 11’de görev yapan 30 yaşındaki savunmacı, Doğu’ya seyahatten memnun kaldığını açıkladı.

Çek basınında ifadeleri yer alan sarı-lacivertli oyuncu, salı günü kupa maçları olduğu için ligde cuma günü oynadıklarına dikkat çekti ve Sivas galibiyetiyle Galatasaray ile Beşiktaş’la girdikleri yarıştan kopmadıklarını dile getirdi.

İstanbul’da misafir ağırladığını belirten oyuncu, “İstanbul’a ülkemden arkadaşlarım geldi. karşılaşmanın ardından birlikte yemeğe gittik” dedi.

Kadlec şöyle devam etti: “Ardından pazartesi günü Bayburt’a gittik. Orası bizim için büyük bir bilinmezdi. Orada bizi nelerin beklediğini merak ediyordum. Uçakla iki saat doğuya uçtuk ve ardından otobüsle devam ettik. Dağlardan geçerken ilk kez Türkiye’de kar gördüm. Takım dördüncü lig seviyesinde oynuyor ve bizim için normal bir galibiyetten başka bir anlamı yoktu. Gündüz 12.30’da oynadık. Dolayısıyla uzun bir süredir ilk kez ışıklandırma olmadan oynadım”.

Skorer