SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta müthiş bomba patlıyor!

Siyah-beyazlılar savunmasını güçlendirmek için kolları sıvadı. Chelsea’nin genç yıldızı Kurt Zouma için İngiliz kulübüyle prensip anlaşması yapıldı.

Güncellenme: 09:42, 17/12/2014
Beşiktaş’ta müthiş bomba patlıyor!

AMK SPOR GAZETESİ / Ersoy Özdem

BEŞİKTAŞ'TA transfer rüzgarları esmeye başladı. Sivok'un ilerleyen yaşını gözönünde bulunduran siyah-beyazlılar, Chelsea'nin genç yıldızı Kurt Zouma'ya kancayı attı. Fransa'nın gelecek vaadeden isimleri arasında gösterilen Zouma'nın tecrübe kazanmasını isteyen Chelsea de, genç stoperi düzenli olarak forma giyebileceği bir kulübe kiralamak istiyor.

1.5 yıllık kiralık

DEMBA Ba transferinde iki kulüp arasında gelişen ilişkiler, Kurt Zouma için de kullanılacak. Dünya devi Chelsea'nin yıldızlarını kiralama konusunda sezon başında görüşmeler yapılmıştı. Bu anlaşma çerçevesinde siyah-beyazlılar Zouma'yı da çokmakul bir bedel ödeyerek 1.5 sezonluğuna renklerine bağlamanın hesaplarını yapıyor. Chelsea'nin zorluk çıkarmayacağı düşünülüyor.

Başkan yola çıkıyor

FRANSA U-20Milli Takımı'yla geçen sene Türkiye'deki şampiyonada boy gösteren Zouma'nın da Beşiktaş'ın teklifine çok sıcak baktığı kaydedildi. Chelsea'nin, “Gelin görüşelim” çağrısı sonrasında siyah-beyazlı yönetimin de harekete geçtiği kaydedildi. Başkan Fikret Orman'ın önümüzdeki günlerde Zouma transferi için İngiltere'nin yolunu tutacağı dile getirildi.

 

Yayınlanma Tarihi:08:51,