SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ankara Cup’ta 3. gün tamamlandı

Ankara Cup’ta 3. gün tamamlandı

PTT Ankara Cup 2014 Turnuvasında üçüncü gün müsabakaları tamamlandı.

Profesyonel Bayanlar Tenis Turnuvası PTT Ankara Cup 2014’te üçüncü gün müsabakaları tamamlandı.

Milli raketlerden Çağla Büyükakçay teklerde çeyrek finale, Ayla Aksu-İpek Soylu çiftlerde yarı finale çıktı.

Ankara Tenis Kulübü’nde düzenlenen turnuvaya, teklerde 2. tur ve çiftlerde çeyrek final maçlarıyla devam edildi.

Türk raketler Çağla Büyükakçay, Rus Ekaterina Alexandrova’yı 6-3, 6-7, 6-3’lük setlerle 2-1 yenerek, çeyrek finale yükseldi.

Akşam seansında çiftlerde korta çıkan Ayla Aksu-İpek Soylu ikilisi de Aleksandra Krunic-Evgeniya Rodina çiftini 7-5, 6-3’lik skorlarla 2-0 yenerek, yarı finale çıktı.

Milli tenisçi Melis Sezer, partneri Isabella Shinikova ile Ekaterine Gorgodze-Nastja Kolar çiftine 6-4, 2-6, 10-8’lik setlerle 2-1 mağlup oldu ve elendi.

Turnuvaya yarın teklerde çeyrek final, çiftlerde ise yarı final mücadeleleriyle devam edilecek. Milli tenisçilerden Çağla Büyükakçay teklerde, Ayla Aksu-İpek Soylu ise çiftlerde korta çıkacak.

Turnuvada bugün oynanan diğer maçlarda ise şu sonuçlar alındı:

Tekler 2. tur maçları-

Çağla Büyükakçay (Türkiye) – Ekaterina Alexandrova (Rusya): 6-3, 6-7, 6-3

Valentyna İvakhnenko (Rusya) – Sabina Sharipova (Özbekistan): 6-3, 6-3

Akgul Amanmuradova (Özbekistan) – Patricia Maria Tig (Romanya): 7-5, 7-6,

Aleksandra Krunic (Sırbistan) – Anhelina Kalinina (Ukrayna): 6-4, 6-3

Yuliya Beygelzimer (Ukrayna) – Jana Fett (Hırvatistan): 6-3, 6-3

Ysaline Bonaventure (Belçika) – Evgeniya Rodina (Rusya): 6-3, 6-7, 6-2

Gioia Barbieri (Italya) – Marina Melnikova (Rusya): 7-5, 7-5

Julie Coin (Fransa) – Kateryna Kozlova (Ukrayna): 6-4,6-4

– Çiftler çeyrek final maçları-

Ekaterine Gorgodze (Gürcistan) /Nastja Kolar (Slovenya) – Melis Sezer (Türkiye) / Isabella Shinikova (Bulgaristan): 6-4, 2-6, 10-8

Diana Buzean (Romanya) /Reka-Luca Jani (Macaristan) – Başak Eraydın (Türkiye) /Sabina Sharipova (Özbekistan): 6-2, 6-3

Oleksandra Korashvili (Ukrayna) /Elitsa Kostova (Bulgaristan) – Jelena Ostapenko (Letonya) /Rebecca Peterson (İsveç): 7-6, 1-6, 10-3

Ayla Aksu /İpek Soylu (Türkiye) – Aleksandra Krunic (Sırbistan) /Evgeniya Rodina (Rusya): 7-5, 6-3