SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yanal’ın kumarı

16 Aralık 2014

Trabzon'um benim biricik sevgilim, söyle senden başka kimin var benim” Avni Aker tribün tarihinin en eski şarkılarındandır. Sahadaki futbolun tribün şarkısıydı bu. Şiir gibi futbola böyle bir şarkıyla eşlik ederdi Trabzonlular.

RİZE maçında olanlar bir an eskiye götürdü bizi. Nereden nereye? Rizespor daha ilk yarıda Trabzon kalesine 3-4 gol bırakabilirdi. Özellikle Kweuke ile net gollük pozisyonları heba ettiler. Kaçırdıkları ile Rize'nin en az 1 puanına mal oldu. Rizespor, her haliyle en az 1 puanı hak etti. Becerisizliklerine üzülsünler.

TRABZONSPOR ne yaptı?Rıdvan Dilmen'in dediği Trabzon'dan sahada eser yoktu. Rizespor'un direncini kıramadı. Bir takım 5 pas yapamaz mı? 1+1 kişiyle direndiler. Belkalem ve kaleci Fatih. Fatih, ilk devrede 3 net pozisyonu çıkarmasaydı, Trabzonspor, 3 puanı zor elde ederdi.

ERSUN Yanal'ın takımlarında nabız yüksek. Defansı ortaya çeken Yanal, Constant'ı da sol beke gönderdi. Yakında kaleye geçerse şaşırmamak lazım. Ersun hocanın bol hücumlu taktiği her zaman böyle işlemez.

BAŞKA bir takım Trabzonspor'u böyle yakalarsa ikinci devre formaliten oynanır. Yanal'ın, gol de gol taktiği ile Vahid hocanın gol yemeyelim de ne olsun taktiği arasında sıkışan bir ruh halinde Trabzon. 1 ay önce defansa gömülen takımın 1 ay sonra, defansıyla orta alana taşınması kolay olmasa gerek.

AVNİ Aker, eskiden bir karnaval yeriydi. Şimdi Cardozo 1 kafa şutu vuracak diye beklenen bir yere döndü. Trabzonspor izlenmeye gidilirdi, şimdi rakibi izleyip, Trabzon'un galibiyetine sevinen insanlar orayı doldurdu.

TRABZONSPOR nerede? Milyon dolarlarla ifade edilen bir takımdan bahsediyoruz. Ersun Yanal tek başına bu yükün altına girdi. Halilhodzic için Haddini Bilmek esastı. Bu takımı haddini bilerek oynatıyordu ve ben dahil herkes Vahid hocayı eleştirdi. Yanal'ı da hadsiz, sınırsız oyundan dolayı eleştireceğiz gibi. Yapma hoca, bu takım böyle oynarsa biri gelir, 5 atar gider.

YANAL işini bilen bir teknik adamı mı değil mi sezon sonunda göreceğiz. Bu takımla lige hükmedeceğini sanıyorsa yanılıyor. Rizespor karşısında kazanmak, ligde tutunmak anlamında önemliydi ama bir hafta sonrası net değil.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek