SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Soyadı gümüş futbolu ‘altın’

Sinan Gümüş, Galatasaray'da çıktığı ilk resmi maçta gol attı. Golden sonra sevinç gözyaşı döken Sinan "Bir gün Galatasaray forması giyebilmek için futbol oynuyordum" demişti.

Güncellenme: 22:48, 16/12/2014
Soyadı gümüş futbolu ‘altın’

Balçova Yaşamspor karşılaşması, Galatasaraylı Sinan Gümüş için kariyerindeki en önemli maçlardan biri oldu. Sarı-kırmızılı ekibe sezon başında Almanya’nın Stuttgart II takımından transfer olan Sinan Gümüş, Galatasaray A Takımı’nda çıktığı ilk resmi maçta gol atma başarısını gösterdi. Karşılaşmanın 53. dakikasında Bruma’nın yerine oyuna giren Sinan, 62’de skoru 5-1’e getiren isim oldu. 20 yaşındaki futbolcu, attığı golden sonra sevinç gözyaşı döktü.

“HAYALİMDİ”

Sinan Gümüş’ün sevinç gözyaşlarının sırrı ise Galatasaray Dergisi’nin aralık ayı sayısına verdiği röportajda gizli. Sinan söz konusu röportajda “Sezon başında menajerim beni arayıp Galatasaray’dan teklif olduğunu ve bunu düşünmem gerektiğini söyledi. Benim için bu şartlarda düşünecek hiçbir şey yoktu. Çünkü çok koyu bir Galatasaray taraftarıyım.Zaten hep bu şans için futbol oynamıştım. Bu şansı değerlendirmem gerekiyordu” demişti.

Bir anlamda Sinan’ın hayali Balçova Yaşamspor maçında gerçek oldu.

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:22:47,