SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray ile Kardemir Karabükspor’un Furkan Özçal ve Umut Gündoğan’ın transferleri için yaptığı anlaşmanın detayları ortaya çıktı.

Furkan’ı satın almak isteyen kırmızı-lacivertli kulüp, bonservis için 1 milyon Euro teklif etti. Sarı kırmızılı takımın eski futbolcularından Tolunay Kafkas’ın çalıştırdığı kırmızı-lacivertliler, sezon sonuna dek kiralamak istedikleri Yasin ve Umut için de 250’şer bin Euro önerdi. Karabükspor, tekliflerine olumlu yanıt verilmesi halinde bu paraların tek seferde peşin ödeneceğini de bildirdi.

Mali yönden sıkıntı yaşayan Galatasaray yönetimi de toplam 1.5 milyon Euro’nun peşin ödenecek olmasından dolayı Karabükspor’a olumlu yanıt verdi.

Bu arada kırmızı-lacivertli yöneticiler, Galatasaray yönetiminden özel talepte bulunarak, herhangi bir sakatlık riskine karşı Umut, Yasin ve Furkan’ın devre arasına dek oynatılmamasını istedi. Sarı-kırmızılılar da bu talebi kabul etti ve üç futbolcuyu da bugün oynanacak Balçova Yaşamspor maçının kadrosuna almadı ve takım İzmir’e 18 yerine 16 futbolcuyla gitti.

YASİN GİTMEK İSTEMİYOR 

Bu arada Yasin Öztekin’in Kardemir Karabükspor’a gitmek istemediği ve bu yöndeki düşüncesini sarı-kırmızılı yönetime ilettiği bildirildi. Ancak yöneticilerin ne yapıp edip bu oyuncuyu ikna edeceği belirtildi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:15:53,