SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Rıdvan Dilmen’in yorumu:

“Beşiktaş, çok maç trafiğinde, zor bir deplasmanda çok önemli bir 3 puan aldı. Takımın yorgun olduğunu görüyoruz. Cenk fazla maç oynamamasına rağmen ritmini bulamadığı için onun da yorgunluğu görülüyor. Hafta içi kupa maçında Bilic’in en az 4,5 oyuncu da rotasyon yapması gerekiyor. Gökhan Töre’nin Şenol ile olan pozisyonu tamamen hata. Hem maçın hakemi hem 4. hakem kesin hatalı. %100 kırmızı kart. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş; Real Madrid ve Barcelona gibi oldu. Hakemler büyük takımları itiyor. Gökhan Töre’nin Şenol ile olan pozisyonu tamamen hata. Hem maçın hakemi hem 4. hakem kesin hatalı. %100 kırmızı kart. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş; Real Madrid ve Barcelona gibi oldu. Hakemler büyük takımları itiyor.

“GÖKHAN EGOİST BİR OYUN ORTAYA KOYDU”   Sosa, geçen yıllardan kalma maç eksiği kaldığı için bugün yorgunluğu öne çıktı. Gökhan Töre, egoist bir oyun ortaya koydu. Hücum oyuncuları zaman zaman egoist olur ama Gökhan hücum oyuncusu değil. Slaven Bilic’in, Oğuzhan’ı golü atmasına rağmen hemen oyundan alması bence doğru bir değişiklikti.

Takımın yorgun olduğunu Slaven Bilic de görüyor. Maçtan önce Bilic, “Klasik olacak ama şuradan bana “Yarım-Sıfır” bile verseler yeter” demiştir. Öyle bir maçtı çünkü. Gaziantep zor deplasmandır ama Gaziantepspor’un da iyi olmadığını söylemek gerekir.

“SOSA’NIN FİZİK GÜCÜ…”

Sosa, geldiği ilk andan itibaren bende iz bıraktı. Futbolcuya baktığınızda yetenekli mi , değil mi olmadığını anlarsınız. Ama ben Sosa’nın özellikle omuz omuza mücadelelerde eksik kaldığını düşünüyorum. Sosa’nın fizik gücünü halletmesi lazım. Bu sonradan kazanılacak bir şey.

 

Yayınlanma Tarihi:09:38,