SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngilizlerden Sneijder açıklaması

Galatasaray’ın yıldızı Wesley Sneijder ile ilgili yine Manchester United iddiası ortaya atıldı fakat bu sefer United tek değil ve Southampton’ın da devrede olduğu iddia ediliyor.

Güncellenme: 19:16, 15/12/2014
İngilizlerden Sneijder açıklaması

Wesley Sneijder'in Galatasaray'daki geleceği İngiltere'de de yakından takip ediliyor. Özellikle Louis van Gaal yönetimindeki Manchester United, yıldız oyuncuyu ilk fırsatta transfer etmek niyetinde. Fakat İngiltere'den bu sefer farklı bir haber geldi.

Daily Mail'in haberine göre Manchester United'ın haricinde Southampton da Sneijder ile yakından ilgileniyor. Hollandalı oyuncunun ara transferde Galatasaray'dan ayrılmak istediği, Manchester United ve Southampton'ın da bu konu hakkında bilgi sahibi oldukları belirtiliyor.

Haberde, Galatasaray'ın Sneijder için istediği bonservis bedeli olarak ise 11.5 milyon euro gösterildi. Sarı kırmızılı ekip, 30 yaşındaki oyuncuyu Inter'den 7.5 milyon euroya transfer etmişti.

İlgilendiği iddia edilen takımların Manchester United ve Southampton olması tesadüf değil. United'ı Hollandalı Van Gaal çalıştırırken Southampton'ın başında ise bir başka Hollandalı Ronald Koeman var. Oyuncunun menajerinin muhtemel bir transfer için ilk önce bu iki takımın kapısını çaldığı iddia ediliyor.

Sneijder, çıkan birçok transfer iddiasına karşın her seferinde Türkiye’de ve Galatasaray’da mutlu olduğunu ve ayrılmayı düşünmediği dile getirmişti. Yıldız oyuncu, yeni teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile birlikte de üst düzey performans göstermeye devam ediyor.

Ajnasspor

Yayınlanma Tarihi:18:45,