SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Belözoğlu ve Kuyt’ta flaş gelişme

Fenerbahçe'de, sözleşmesi bu sezon bitecek isimler arasında yer alan Emre Belözoğlu'nun önümüzdeki sezondan itibaren hem sportif direktör hem de futbolcu olarak görev alacağı iddia edildi.

Güncellenme: 13:48, 15/12/2014
Emre Belözoğlu ve Kuyt’ta flaş gelişme

Sarı-Lacivertli kulüpte Emre Belözoğlu’nun, sportif direktör olarak görev yapması gündemdeydi. Ancak Emre, “En az 3 yıl daha oynayacağım” deyince yönetim bu durumu da masaya yatırdı. Buna göre önümüzdeki sezondan itibaren Emre, Fenerbahçe'de hem futbol oynayacak hem de sportif direktör olarak görev yapacak.

KUYT’LA 1 YIL DAHA

Sarı-lacivertliler, Dirk Kuyt'ın sözleşmesini de 1 yıl daha uzatma kararı aldı… Hollandalı yıldızın son haftalardaki keyifsizliği açıkça görülüyordu. Bu durumun futboluna da yansıması nedeniyle teknik direktör İsmail Kartal bazı maçlarda çok güvendiği yıldızını 90 dakika bitmeden oyundan almak zorunda kalmıştı. Bunun nedeni de Kuyt'ın sözleşmesinin yenilenmemiş olmasıydı.

DEVRE ARASINDA YENİ SÖZLEŞME

Bu konuda kendisiyle bir konuşma yapılmaması ve teklifte bulunulmaması keyfini kaçırmıştı. Hal böyle olunca Sarı-Lacivertli yöneticiler devreye girdi ve başkan Aziz Yıldırım'a da durum bildirildi. Bunun sonucunda da başkan Yıldırım'ın da onayıyla Dirk Kuyt'ın sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılmasına karar verildi. Devre arasında Hollandalı oyuncu ile yeni sözleşme yapılacak.

Habertürk