SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya Milli Takımı ve Juventus kalecisi Gianluigi Buffon, takımının UEFA Şampiyonlar Ligi 2. turunda Almanya’nın Borussia Dortmund ile eşleşmesine ilginç bir göndermede bulundu.

Bugün yapılan kura çekimi sonrasında Juventus’un ikinci turdaki rakibinin Almanya’nın Borussia Dortmund takımı olmasını değerlendiren milli file bekçisi, “Berlin’e gitmenin yolu Dortmund’dan geçer” diyerek bu yılki Şampiyonlar Ligi finalinin Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olmasına atıfta bulundu.

Buffon, İtalya Milli Takımı ile 2006 yılında Berlin’deki finalde kazandığı dünya kupası zaferi öncesi, İtalya’nın, Dortmund’un Signal Iduna Park Stadı’nda oynanan yarı final mücadelesinde, Almanya’yı uzatma dakikalarının son anlarında gelen 2 golle yenmesini hatırlattı.

Buffon, Borussia Dortmund eşleşmesinden ötürü, “Bu eşleşmeden memnunum. Son birkaç gündür düşündüğüm ve karşılaşmayı umduğum takımla karşılaşacağız” ifadesini kullandı.

Almanya’nın ev sahibi olduğu 2006 Dünya Kupası’nın yarı finalinde İtalya, Almanya’yı uzun süredir bileğinin bükülmediği Dortmund’daki Signal Iduna Park’ta uzatma devrelerinin de son anlarında Fabio Grosso ve Alessandro Del Piero’nun golleriyle eleyerek, Berlin’deki finale yükselmişti.

Gianluigi Buffon’un kalesini koruduğu “Gök mavililer” olarak anılan İtalya Milli Takımı, Berlin Olimpiyat Stadı’ndaki finalde Fransa’yı penaltı atışları sonunda yenerek, tarihindeki 4. dünya kupası zaferine ulaşmıştı.

Yayınlanma Tarihi:20:27,