SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a sakatlık darbesi

Beşiktaş'ta Demba Ba ve Mustafa Pektemek'in yokluğunda siyah beyazlıların 1. forveti konumuna yükselen Cenk Tosun ile Slaven Bilic'in güvendiği isimlerden olan Necip Uysal sakatlandı.

Güncellenme: 18:18, 15/12/2014
Beşiktaş’a sakatlık darbesi

Beşiktaş’ta Demba Ba ve Mustafa Pektemek’in ardından diğer forvet oyuncusu Cenk Tosun da sakatlandı.

Siyah beyazlı takımın Gaziantepspor ile yaptığı karşılaşmada sakatlanan Cenk Tosun’un sol kasığında 1. derece yırtık tespit edildi. Forvet hattındaki üç oyuncusunun sakatlanmasıyla siyah beyazlıların bu mevkide kullanabileceği tek oyuncu Furkan Yaman kaldı.

Beşiktaş’ta Cenk Tosun, Necip Uysal ve Ramon Motta’ın bugün MR’ı çekiİirken, kontrollerin ardından BJK TV’ye sakat oyuncularla ilgili bilgi veren kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, Cenk Tosun’un sol kasığında 1. derece yırtık olduğunu söyledi.

Cenk Tosun’un Gaziantepspor maçında yaşanan bir pozisyonda sol ayağını açarken sakatlandığını belirten Karanlık, “Ancak oynamaya devam etti. Sol kasığında 1. derece yırtığı bulunuyor. Cenk Tosun’un tedavisini yaptık ve inşallah hafta sonu oynar” diye konuştu.

Necip Uysal’da 2. derece yırtık

Beşiktaş’ta Gaziantepspor karşısında sakatlanan Necip Uysal’ın ise sol arka adalesinde 2. derece yırtık olduğu açıklandı.

Bu oyuncuyla ilgili bilgi veren Karanlık, şunları söyledi:

“Gaziantepspor maçının ardından İstanbul’a döndüğümüzde Necip Uysal’ın MR’ını çektik ve sol arka adalesinde 2. derece yırtık tespit ettik. Dönmesi biraz zaman alacaktır. Akhisar Beldiyespor ve Torku Konyaspor maçlarında oynaması mümkün görünmüyor. Her futbolcumuzda olduğu gibi Necip Uysal’ı da en kısa sürede takımımıza teslim etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Ramon Motta’da kısmi yırtık var

Ertuğrul Karanlık, aynı karşılaşmada sakatlığı nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kalan Ramon Motta’da kısmi yırtık olduğunu dile getirdi.

Son dönemde her puana bir sakat oyuncu verdiklerini vurgulayan Karanlık, “Ramon Motta da Gaziantepspor maçında ayak bileğine darbe aldı ve bileği burkuldu. Onun MR’ında da bağlarında kopma bulunmadığını ancak kısmi yırtık olduğunu gördük. İlk müdahaleyi yaptık. Önümüzdeki 3 gün hareket etmeyecek. Ramon Motta umarım en kısa zamanda takıma dönecek” şeklinde konuştu.

Ersan ve Veli, takıma dönüyor

Gaziantepspor karşısında Cenk Tosun, Necip Uysal ve Ramon Motta’nın sakatlıklarıyla sıkıntıya giren Beşiktaş’a sevindirici haber Ersan Adem Gülüm ve Veli Kavlak’tan geldi.

Ersan’ın 17 Aralık Çarşamba günü antrenmanlara başlayacağını belirten kulüp doktoru Karanlık, iki oyuncuyla ilgili şunları söyledi:

“Ersan Adem Gülüm’ü Tottenham maçının devre arasında değiştirerek iyi bir işe imza attık çünkü bir gün sonra dizinin şişmesi bizi haklı çıkardı. Dizinden yaklaşık 30 milim kanlı sıvı çıkardık. Gaziantepspor maçında oynayamadı. Ersan’ın tedavisine devam ediyoruz. İnşallah çarşamba günü antrenmanlara başlayacak. Veli Kavlak’ın ise bu hafta takıma geri dönmesini bekliyoruz.

Karanlık, kaleci Cenk Gönen’in son kontrolde büyük oranda iyileştiğini, Gökhan Töre’nin ise sırtında ve göğsünde ağrı olduğunu ancak hafta sonu oynayabileceğini bildirdi.

Ertuğrul Karanlık, sakat oyunculardan Tomas Sivok’un adalesinde hasar olmadığını sadece iltihap bulunduğunu sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:51,