SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atınç’ın gecesi

15 Aralık 2014

EMRE Metin, Furkan Yaman, Ümit Karaal ve Tugay Kaya gibi A2 takımından gelen 4 gencin kadroda yer aldığı bir maçta sahaya çıkacak takımı tartışmak çok anlamsız olacağından Slaven Bilic'in 11'ini eleştirmek gereksiz olurdu. Olumsuzlukların belini bükmesine rağmen bir takım olmaya çalışan Beşiktaş'ta aslında kimin oynayacağının pek önemi yoktu. Sonuçta görev verilen her oyuncu elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ersan'ın yokluğunda genç Atınç Nukan mecburi, sakat Veli Kavlak'ın yerine ise Oğuzhan Özyakup cesur bir tercihti. Üstelik de deplasmanda.

Jose Sosa yoksa…

MAÇA çok hızlı başlayan Beşiktaş fırtınası 10-15 dakikalık periyotun ardından durdu. Bunda sahaya oynatmamaya çıkmış olan Gaziantep'in de etkisi büyüktü. Kırmızılı-siyahlılar belli ki, ligin en tempolu takımını oyunu sürekli soğutarak durdurmayı amaçlamışlar. Siyah-beyazlı takım arkadaşları özellikle ilk yarının büyük bölümünde Sosa'yı topla buluşturmakta zorlandılar. Oysaki Beşiktaş'ın futbol aklı Arjantinli… Top onun ayağına geldiğinde bütün takımı rahatlatıyor. Ama Beşiktaş'ın onsuz oyunu sığ. Golsüz geçilen ilk yarıda ev sahibi tek önemli pozisyon buldu. Mustafa Durak'ın yararlanamadığı fırsat Motta ile Oğuzhan'ın ortaklığından doğdu.

Kurtarıcı Oğuzhan

İKİNCİ yarıya da hızlı giren Beşiktaş'tı. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın farklı galibiyetlerinden sonra zirve yolunda pabucun pahalı olduğunu anlayan siyah-beyazlılar kazanmaktan başka çarelerinin olmadığının bilincindeydiler. Cenk iyi niyetliydi ama Demba Ba'nın yokluğunda özellikle kanat akınları öksüz kalıyordu. Tam maç krize girmek üzereyken sahanın en istekli isimlerinden Oğuzhan bireysel çabasıyla getirdiği topu golle sonuçlandırıp fişi çekti. Golden sonra Antep'in maçı çevirebilmesi futbolun doğasına aykırıydı. Çünkü ev sahibinin ne böyle bir futbol becerisi ne de kapasitesi vardı. Beşiktaş bunca olumsuzluğa rağmen Gaziantep'te takım olduğu için kazandı. Bu arada genç Atınç'ı tebrik etmek lazım. Neredeyse hatasız oynadı. Beşiktaş'ın geleceği olacak. Üç puanda en büyük pay onundu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek