SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

10 kişi bile olsa kazanırdı

15 Aralık 2014

BEŞİKTAŞ grup liderliği için çıkmış olduğu bu karşılaşmada eksiklerine rağmen mükemmel bir sonuç elde etti. Demba Ba ve Mustafa Pektemek'in yokluğunda hiçbir aksaklığa mahal vermeyen siyah-beyazlı futbolcular üstün performanslarıyla maçı hak ederek kazandılar.

BEŞİKTAŞ Avrupa Ligi'ndeki başarısıyla birlikte ligi de çok iyi götürüyor. Tottenham karşısında oynadığı mükemmel oyun kadar oynamasa da çok önemli bir 3 puanı almayı başardı. Siyah-beyazlılarda en öne çıkan şey, disiplin. Bu disiplinin yanında yardımlaşma da olunca ortaya çok güzel bir mücadele çıkıyor. Ve neticesinde istediğin skoru yakalıyorsun. Oğuzhan gol dışında oyun içinde pek bir varlık gösteremedi. Yani durdu durdu, turnayı gözünden vurdu. Bilic onu gol atmış olmasına rağmen oyundan çıkardı ki, bu da onun açısından son derece doğru bir yaklaşımdı.

ACABA oyunun başında Gökhan Töre kırmızı kartı görmüş olsaydı, bu maç bu kadar kolay geçer miydi? Bence Beşiktaş açısından kolay geçmezdi ama maçı hiçbir şekilde alamazdı diyemeyiz. Çünkü Antep'in kazanma arzusu yoktu. Beraberliğe razı bir görüntü sergilediler.

Kerim mükemmeldi

GÖKHAN Töre gitgide Emre Belözoğlu'na benzemeye başladı. Öylesine anlamsız ve yapmaması gereken şeylerle uğraşıyor ki, lüzumu yokken takımını eksik bırakıyordu. Yönetim ve Bilic onun bu tutumuyla ilgili müdahalede bulunmalı, bunu yapmaması gerektiğini anlatmalılar. Eğer yapmazlarsa Gökhan bu tavırlarıyla takımın başına büyük iş açar.

SONRADAN oyuna giren Kerim Frei, yine mükemmel işlere imza attı. Çok iyi asist yaptı ve hücum hattına hareketlilik getirdi. En büyük artısı topla çok hızlı ve iyi dripling yapabiliyor. Eğer böyle devam ederse milli takımın aranan oyuncusu olabilir. Atınç da kendine verilen fırsatları iyi kullanıyor.

KARŞILAŞMANIN hakemlerine gelince; ne yazık ki yine başarısız bir performans izledik. Gökhan Töre'nin rakibi Şenol'a yaptığı hareket tartışmasız kırmızı karttı. Çünkü Gökhan dirseğini bir silah gibi kullandı ve rakibine vurdu. Hakem pozisyona uzaktı ve görmedi. Ancak 4. hakem önündeki pozisyonu nasıl göremez ve hakeme söyleyemez anlamak mümkün değil. Bunu görmeyecekseniz daha neyi göreceksiniz?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek