SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Waris’in mescit heyecanı

Trabzon’un Ganalı yıldızı tesislerdeki inşaatın hızlanmasını istedi: "Türkiye'ye Müslüman bir ülke olduğu için geldim, mescit yapmak harika bir fikir" diyen Waris gibi Yunan Papadopoulos da,"Ben de şapel inşaatına yardım etmek istiyorum" dedi.

Güncellenme: 10:12, 14/12/2014
Waris’in mescit heyecanı

Geçen yılın sonlarına doğru yönetim kurulu üyesi Köksal Sadıklar’ın öncülüğünde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde inşaatı başlanan ancak yarım kalan mescit ve şapel için yeniden düğmeye basıldı. Karadeniz fırtınasının Müslüman yabancı futbolcusu Waris’in, tesisler içerisinde yapımına devam edilen Mescidin, Hristiyan Yunan futbolcu Papadopoulos’un da Şapelin bir an önce bitirilmesi için yönetimden talepte bulunduğu öğrenildi.

FARKLI DİNLERE SAYGI ÖNEMLİ

Papadopoulos, “Şapel inşaatına ben de yardım etmek istiyorum. Bu çok güzel bir ibadethane olacak” dedi. Sık sık inşaatı devam eden mescidi ziyaret eden Waris ise, “Müslüman bir ülke olduğu için burayı tercih ettim. Bu proje de çok güzel ve örnek bir uygulama” diyerek Mescit inşaatının tamamlanması için sabırsızlandığını söyledi. Papadopoulos da, şapelin inşaatının tamamlanması için yardıma hazır olduğunu belirterek, “Müslüman bir ülkede bir takımın farklı dindeki oyuncuları için böyle bir şeyin düşünmüş olması bile çok güzel” dedi.

Sabah