SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aşkı Türkiye’de buldu!

Biri Brezilyalı top model Lais Ribeiro, diğeri NBA kariyerli bir basketbolcu olan Jared Homan... Aşkları New York’ta jet-set bir partide başladı, Eskişehir’de devam etti.
Bir top modelin yolu, popüler bir basketbolcuyla New York’ta bir partide kesişti.
Yıldırım aşkına tutuldular, birlikte yaşamaya başladılar. Sonra ver elini Eskişehir...
“Bu nasıl iş?” derseniz... Jared bu sezon Beko Basketbol Ligi’ndeki Eskişehir Basket takımında forma giyiyor.
Lais de aşkının hasretine dayanamadı, geçen hafta Londra’da gerçekleşen Victoria’s Secret defilesinden sonra Eskişehir’e sevgilisini görmeye geldi.
Jared Homan sekiz yıl önce Mersin’de oynamış, Eskişehir Basket onun ikinci Türk takımı. Türkiye’yi sevdiğini söylüyor.
24 yaşındaki Lais Ribeiro, Brezilya’da Piaui adında küçük bir kasabada büyümüş. Hemşire olmak isterken modellik yapan bir arkadaşının ısrarlarıyla ajansa görüşmeye gitmiş.
Tabii ki hemen üstüne atlamışlar. Modelliğe başladığı ilk yıl Brezilya’nın en çok tercih etilen mankeni olmuş. Moda haftasında 26 defileye birden çıktığını söylüyor.
Akabinde Victoria’s Secret onu fark etmiş. “İlk Victoria’s Secret defileme 2010’da çıktım. 2011, 2013 ve en son geçen hafta yürüdüm. Bir tek 2012’de defilenin bir gün öncesi bileğimi burktuğum için podyuma çıkamadım.”
Jared ve Lais altı ay önce New York’ta tanışmış. Jared anlatıyor: “Kesinlikle ilk görüşte vuruldum. Zaman içinde onu tanıdıkça da âşık oldum.”
Tanıştıktan sonra New York’ta bir buçuk ay birlikte yaşamışlar. Lais, sekiz yaşındaki oğlu ve annesi... İyi bir temel attıklarını düşünüyorlar.
Lais, süpermodel havalarında hiç değil. Sessiz, mütevazı. Özgüveni yerli yerinde. Dışarı çıkmak için 10 dakikada hazırlanabiliyormuş.
Türkiye’de çok fazla gezememişler. İstanbul’da sadece bir gece Boğaz’a nazır yemek yemişler hepsi bu...
Lais evliliği hiç konuşmadıklarını ama birbirlerini karı-koca olarak hayal edebildiklerini söylüyor. Birlikte bir yaşam için harekete geçmişler.
Görüntülü konuşma aplikasyonlarının hepsi telefonlarında mevcut. Birinde bağlantı problemliyse hemen diğerine geçiyorlar.
Lais teknolojiye minnettar olduklarını anlatıyor: “Birbirimizi tanımak için sormamız gereken bütün soruları gözlerimizin içine bakarak sorabiliyoruz. Belki de bu uzaklık bizi daha çok yakınlaştırıyor.”
Jared hayatı boyunca bu kadar âşık olmadığını anlatıyor. Jared: “New York’ta birlikte bir yer satın alıyoruz şimdi. İkimiz de köyde doğduğumuz için biraz çiftlikte biraz şehirde yaşamak istiyoruz.”
Lais Ribeiro dünyanın tescilli seksi kadınlarından. Jared ilk ay çok ama çok kıskanmış sevgilisini. Sonra bunun onun işi olduğu fikrini kafasına kazımış.
Jared “Ona güveniyorum. Onun bana verdiği güven endişelerimi hafifletiyor” diyor.
Jared ve Lais ilk görüşte birbirlerini çekmeye başladıklarını söylüyorlar. Birinin 2.08 cm, diğerinin 1.84 cm olması çekim alanlarına başka birilerinin girmesini zorlaştırıyordu tabii! (Hürriyet)