SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Tatsız tuzsuz bir maçtı”

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Çalımbay: "Bana göre maçın hakkı iki takım açısından da beraberlikti. Maç berabere bitti. Ne olursa olsun iki takım da elinden geleni yaptı ancak tatsız tuzsuz bir maçtı"

Güncellenme: 20:21, 14/12/2014
“Tatsız tuzsuz bir maçtı”

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor ile oynadıkları maçın hakkının beraberlik olduğunu belirterek, “Maç berabere bitti. Ne olursa olsun iki takım da elinden geleni yaptı ancak tatsız tuzsuz bir maçtı” dedi.

Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçı 3 puanla bitirmeyi istediklerini, beklenen oyunu sergileyemedikleri için berabere kaldıklarını söyledi. Savunma dışında istedikleri oyunu sergileyemediklerini ifade eden Çalımbay, takımda çok sayıda eksik olduğunu anlattı.

Çalımbay, şunları belirtti:

“Bir türlü orta sahada istediğimiz oyunu kuramadık. İstediğimiz pasları atamadık. Zaman zaman da Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor’un oynamasına izin verdik. Şut atmalarına dahi izin verdik. Bana göre maçın hakkı iki takım açısından da beraberlikti. Maç berabere bitti. Ne olursa olsun iki takım da elinden geleni yaptı ancak tatsız tuzsuz bir maçtı. Tabii düdükler hep aleyhimize çalınınca ister istemez sinirleniyoruz. Böyle bazen kötü maçlarımız da olacak. Önümüzde 3 tane kritik maçımız var. Yalnız bizim öyle yoğun bir fikstür olmuş ki ben daha böyle bir şey görmedim. Hele ki Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarının üst üste olması, hem de deplasman olması. Kalan maçlarımızda elimizden geleni yapacağız.”