SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini, yıldız forveti Inter’e istedi!

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra eski kulübü Inter'in başına geçen Roberto Mancini, Inter ve Manchester City'den öğrencisi Mario Balotelli'nin transfer edilmesini istedi.

Güncellenme: 13:54, 14/12/2014
Mancini, yıldız forveti Inter’e istedi!

AMKSPOR

Daily Star’ın özel haberine göre Mancini & Balotelli ikilisi Ocak ayında yeniden bir araya gelebilir. Forvet hattına takviye yapılmasını isteyen İtalyan çalıştırıcı, eski öğrencisi Mario Balotelli’nin transfer edilmesini istediğini yönetime bildirdi.

Sezon başında transfer olduğu Liverpool’da kâbus gibi bir sezon geçiren, çıktığı 14 karşılaşmada rakip ağları yalnızca 2 kez sarsabilen Balotelli’nin piyasa değeri bir hayli düşmüş durumda. İngilizler Süper Mario lakaplı yıldızı 20 milyon euro’dan aşağıya bırakmak istemiyor. Ancak Inter’in 24 yaşındaki forvet için gözden çıkardığı bedel bu rakamın yalnızca yarısı kadar.

Genelde saha içinden ziyade saha dışında yaptıklarıyla adından söz ettiren Balotelli, son olarak sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğrafın ırkçı öğeler barındırması (fotoğrafa sonradan eklenen “Zenci gibi sıçrar, Yahudi gibi toplar” yazısı ) sebebiyle İngiltere Futbol Federasyonu tarafından cezalandırılmıştı.balo