SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Gizli kahraman Wesley Sneijder

Gizli kahraman Wesley Sneijder

Cimbom Konya’yı gole boğarken bir o ağları havalandıramadı. Ancak Hollandalı, oyun zekası ve paslarıyla takımı sürükleyen futbolcuydu

Galatasaray oldukça zor geçmesi beklenen Konyaspor deplasmanından 5-0 galp ayrıldı. Sarı-kırmızılılarda forvetler Burak Yılmaz ve Umut Bulut haricinde Emre Çolak ile Hamit Altıntop bile gol attı. Fakat Wesley Sneijder ağları havalandıramadı. Hollandalı yıldız aslında 62. dakikada gole çok yaklaştı. Ancak top dirtekten dönünce, tamamlamak Hamit'e nasip oldu. Tabii bu durum Sneijder'in performansını gölgelemedi. Tecrübeli orta saha maçın gizli kahramanıydı.

Orkestra şefi gibi

30 yaşındaki oyuncu oyun zekası ve paslarıyla takımı sürükleyen isimdi. Sol kanatta görev yapan Sneijder, Melo, Selçuk ve Emre Çolak gibi top yapan isimlerle yan yana olduğunda çok daha faydalı olabileceğini kanıtladı. Rakibe top göstermeyen Galatasaray orta sahasını tam bir orkestra şefi gibi yöneten Hollandalı, Burak ve Umut'u sık sık pozisyona soktu. Kısacası gol atamasa da Sneijder yine gözlerin pasını silmeyi başardı.