SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

300 milyon dolarlık maç

Dünyanın en ünlü iki boksörü Floyd Mayweather Jr ile Manny Pacquiao, 2015 yılının mayıs ayında kozlarını paylaşacak. Bilet ve TV yayın haklarıyla birlikte bu maçın cirosunun 300 milyon doları bulması bekleniyor.

Güncellenme: 12:09, 14/12/2014
300 milyon dolarlık maç

Profesyonel kariyerinde hiç kimseye yenilmeyen ve şu anda dünya sporunun en çok kazanan ismi olan Floyd Mayweather Jr, yıllardır beklenen süper dövüşün müjdesini verdi. 37 yaşındaki Mayweather, yayınladığı “Pacquiao ile dövüşecek miyim, kesinlikle” mesajıyla tüm dikkatleri üzerine çekerken, 5 yıldır yapılması beklenen dövüş için Pacquiao’ya meydan okudu.

35 yaşındaki Filipinli efsane ise geçen ay Chris Algeiri’yi yendiği maçın ardından Mayweather’la dövüşme isteğini tekrar dile getirmişti.

2 Mayıs’ta karşı karşıya gelmesi beklenen iki ünlü boksörün bu kapışmasının bilet ve yayın haklarından ortaya çıkacak cironun 300 milyon dolar civarında olması bekleniyor.

İki boksörden özellikle Floyd Mayweather ülkemizde yakından tanınan bir isim. Kazandığı milyonlarca doları yatağının üstüne serip fotoğraf çektiren ve bunu Instagram’da yayınlayan Mayweather, pahalı otomobillerini ve sevgililerini dünyaya ilan etmekten büyük zevk alıyor. Mayweather, Galatasaraylı Melo’nun misafiri olarak geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye’ye de gelmişti.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:12:05,