SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun en iyisi

13 Aralık 2014

FENERBAHÇE taraftarı bu sezon ilk kez rahat bir maç izledi. Sarı-lacivertli oyuncular, şans eseri kazanılan Balıkesir maçından gerekli dersleri çıkarmış. Takıma bir iştah, bir arzu gelmiş. İlk dakikadan itibaren galibiyeti ne kadar çok istediklerini gösterdiler. Yaptıkları hücum preslerle Sivas'ı hataya zorladılar. Bu preslerin süresi ve adedi artarsa Fenerbahçe durdurulamaz bir takım olur.

FENERBAHÇE'NİN iyi futbolunda Sivasspor'un da rolü büyüktü. Yiğidolar, Kadıköy'e gelen diğer takımların aksine kapanmadı. Oynatmamaktan çok oynamayı düşündüler. Zaten sarı-lacivertli ekibin bu sezonki en büyük zaafı kapalı savunmaları açamamaktı. Sivas da açık oynayınca Fenerbahçe'nin ekmeğine adeta yağ sürdü.

ÖNCE şunu söyleyeyim. Fenerbahçe'nin ilk golü ofsayttı. Ali Saygın Ögel gibi yıllardır Süper Lig'de yardımcı hakemlik yapan biri bu ofsaytı kaçırmamalıydı. Volkan da suçlu

KUYT'A geçen hafta oyundan alınmak yaramış. Hollandalı, maç boyunca çok hareketliydi. Sürekli alan değiştirdi, rakip savunmanın dengesini bozdu. İkinci goldeki asisti, dördüncü gol öncesi attığı şut ne kadar doğru koşular yaptığının, oyunu ne kadar iyi okuduğunun göstergesiydi.

SOW da toparlanmış. Attığı gollerde hem fırsatçılığını hem takipçiliğini konuşturdu. Emenike dün fazla ortada görünmese de doğru işler yaptı. Sivas karşısında kaleye biraz daha uzak oynadı, iyi paslar dağıttı. Sow'un attığı iki golde de atağı başlatan isimdi.

EMRE, sinirini üzerinden attığında ne kadar faydalı bir oyuncu olduğunu gösterdi.Ne hakemle ne rakiple uğraştı. Topal her boş alana koştu. Gökhan sağdan etkili bindirmeler yaparken Caner geçen sezonki performansını mumla aratıyor. Hele ki Sivas'ın golü öncesinde yaptığı hata affedilemez.

YA Volkan'a ne demeli? Bu kadar tecrübeli bir kaleci nasıl böyle bir hata yapar? Yetişemeyeceğini bile bile topa çıktı. Oysa Topal kademeye girebilirdi. İlk goldeki hatanın yüzde 60'ı Caner'in ise yüzde 40'ı Volkan'ın. Kalede dün bana güven vermedi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek