SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ringde Adem rüzgârı

Milli boksör Adem Kılıçcı, Uluslararası Boks Birliği'nin (AIBA) düzenlediği profesyonel boks turnuvasında, 75 kilodaki üçüncü maçında Mısırlı Hosam Abdin'i yendi.

Güncellenme: 12:49, 13/12/2014
Ringde Adem rüzgârı

Kadıköy’deki Caferağa Spor Salonu’nda yapılan üçüncü ayak maçlarında en son ringe çıkan Fenerbahçeli sporcu, 6 rauntluk mücadeleyi kazandı.

Toplam dört turdan oluşan, ilk sırada tamamlayacak sporcunun 2016 Rio de Janeiro Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanacağı organizasyonda, 1 Kasım’da yaptığı ilk maçta Kenyalı Abaka’yı yenen Kılıçcı, ikinci maçında da güçlü Rus rakibini geçmesini bilmişti. Üçüncü maçında Mısırlı Abdin’i de yenerek 3’te 3 yapan milli boksör, turnuvadaki şampiyonluk hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

Müsabakanın ardından açıklamalarda bulunan Kılıçcı, “Ülkem adına ringe çıkıyorum, bunun bilinci ve gururuyla mücadele ediyorum. Kalan maçları da kazanıp 2016 Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etmek istiyorum” dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç de Adem Kılıçcı’yı tebrik ederek, “Böyle önemli bir turnuvanın ülkemizde yapılmasının gururunu yaşarken, milli sporcumuzun da oynadığı maçları kazanması bize daha büyük bir mutluluk yaşatıyor. Adem gibi nice sporcuların yetişmesi için var olan gücümüzle gece gündüz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Turnuvada 4. ve son ayak maçları 23 Ocak 2015’te yapılacak.