SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kocaman fark!

KESİLEN vergi cezası bir kez daha gözler önüne serdi ki, Galatasaray iç siyasette malzeme yapılmaya devam ediyor. Ekonomik buhran geçiren sarı-kırmızılı kulüp, bir yandan bürokrasi ile mücadele ediyor, bir yandan da sporcuların parasını ödemek için kaynak arıyor. Tüm bu unsurlar bir araya gelince de iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor, dört taraftan saldırılar devam ediyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen Mühendis-i kürre-i hümayun (teknik direktör) Hamzaoğlu yönetimindeki Galatasaray, tıpkı kendisi gibi yeni göreve gelen Aykut Kocamanlı Konyaspor ile karşı karşıya geldi, hem de ‘Şeb-i Arus' gibi özel bir gecede…

GALATASARAY adeta yağmur oldu, yağdı. Galatasaray orta alanda baskısını arttırdı, oyunu Koya yarı sahasına yığmayı başardı. Baskı neticesinde 15'te Sneijder klas vurdu, Belec uzandı ve kornere çıkardı. 16'da kullanılan kornere iyi yükselen Chedjou'nun vuruşunu çizgi üzerinden Mehmet çıkardı, dönen top Umut'un önüne oradan da ağlara gitti: 0-1. 23'te Selçuk İnan'ın topu kapmasıyla başlayan atakta, yine Selçuk'un akıl dolu pasında Emre Çolak çok güzel bir vuruşla golü attı: 0-2. 37'de hazırlık pası yapan Konya'da Selim topu ayağından kaçırınca Burak ilk yarının skorunu belirledi: 0-3.

Gol sağanağı sürdü

İLK yarıda 3 şok gol yiyen yeşil-beyazlı ekipte Aykut hoca değişikliğe giderek Djalma'yı oyuna sürdü. Galatasaray ise tempoyu iyice düşürdü. 55'te Chedjou kenarda tedavi örürken ani gelişen bir Konya atağında Hasan karşı karşıya durumda Muslera'yı geçemedi. 58'de sağdan sortie yapan Sabri ortaladı, Burak kafayla golünü attı: 0-4. 62'de Sneijder vurdu, direkten döndü. Hamit vurdu, gol sağanağı devam etti: 0-5. Hamza hoca, oyunumuzu geliştiriyor derken yoğun pas trafiği ile daha ekonomik oynamayı ve oyunu rakip sahaya yayarak baskıyı tarif ediyordu. Bugünkü galibiyet ile ne sıkıntı yaşanırsa yaşansın Galatasaray'ın şampiyonluğun en büyük favorisi olduğu kanıtlandı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek